Pałac Kultury i Nauki jest najlepiej rozpoznawalnym budynkiem w Warszawie. Na stałe wrósł już w panoramę stolicy. Oddany do użytku w 1955, od lat pozostaje najwyższym budynkiem w Polsce.
Pałac Kultury i Nauki ma długą tradycję wystawienniczą, dawniej organizowano w nim między innymi Międzynarodowe Targi Książki, a także Komputer Expo. Współcześnie, Pałac Kultury i Nauki w Warszawie jest siedzibą kin, teatrów, uczelni, muzeów, kawiarni i innych instytucji. Jest to także doskonałe miejsce na organizację targów, imprez czy innych eventów. Warszawskie Centrum Kongresowe mieszczące się w PKiN w Warszawie jest organizatorem targów i wystaw. Wystawcy i kontrahenci związani z najróżniejszymi gałęziami gospodarki - od mody po mleczarstwo – wybierają Pałac Kultury i Nauki, ze względu na lokalizację i warunki jakie oferuje. Wśród odbywających się w PKiN imprez należy wymienić:

- Międzynarodowy Salon Edukacyjny "Perspektywy"
- Międzynarodowe Targi Pracy
- Największe w Polsce targi mody niezależnej: Mustache Yard Sale
- Targi Butów i Torebek
- Największe w Polsce targi ślubne: Polska Gala Ślubna
- Targi Twoje Zdrowie i Uroda
- Targi Franczyzy

Warszawskie Centrum Kongresowe Pałac Kultury i Nauki, to jeden z największych tego typu obiektów wystawienniczych w Polsce. Posiada sale, które mogą pomieścić 10000 osób. Każdego roku w Pałacu Kultury i Nauki odbywa się wiele imprez, kongresów i szkoleń i targów. Warszawskie Centrum Kongresowe Pałac Kultury i Nauki jest także członkiem prestiżowego Stowarzyszenia Branży Eventowej.