Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe EXPO Kraków to duża, innowacyjna przestrzeń, charakteryzująca się wielofunkcyjnym zastosowaniem dzięki któremu można zorganizować wydarzenia o różnym charakterze. Począwszy od targów, poprzez spotkania biznesowe i wszelkiego rodzaju imprezy i eventy.

Na powierzchnię Expo Kraków składają się dwie hale o łącznej powierzchni użytkowej 9 tys. metrów kwadratowych i wysokości 12 metrów. Hale mające po 5 tys. m2 i 4 tys. m2 nie są ograniczone w żaden sposób – brak ścian działowych i słupów, co umożliwia jej adaptacje w zależności od potrzeb klienta. Halę wystawową można przekształcić w salę audytoryjna, która pomieści 4 tysiące osób. Ponadto obiekt oferuje zespół modelowych sal seminaryjnych i cztery wielofunkcyjne pomieszczenia, które mogą być przydatną strefą dla organizatora.

Wszystkie pomieszczenia przestrzeni EXPO łączy obszerne lobby, które można wykorzystać do usytuowania recepcji oraz jako strefę promocyjną. W centrum lobby znajduję się restauracja otwarta dla wszystkich podczas trwania wydarzeń.

Bezpieczeństwo Międzynarodowego Centrum Targowo-Kongresowego zapewnia 70 kamer rozmieszczonych w całym budynku. Przedmioty pozostawione w hali strzeże profesjonalna firma ochroniarska. Budynek posiada również system zarządzania „BMS”, który w połączeniu z dźwiękowym system ostrzegawczym zapewnia bezpieczeństwo w przypadku zagrożenia.

Budynek EXPO znajduje się w dobrze skomunikowanej lokalizacji przy ulicy Galicyjskiej 9. Centrum miasta i dworzec główny znajduje się w odległości 7 km, zaś lotnisko w Balicach 20 km. Dla gości i wystawców mamy również parking, który pomieści 700 samochodów. Miejsca postojowe są w całości ogrodzone, monitorowane i dobrze oświetlone.