AMBEREXPO Centrum Wystawienniczo-Kongresowe Międzynarodowych Targów Gdańskich S.A.. Jedno z najnowocześniejszych centrów wystawienniczo-kongresowych w Europie, stwarza możliwość organizacji różnorodnych wydarzeń gospodarczych, społecznych, naukowych i kulturalnych.

12 000 m² nowoczesnej powierzchni

Mobilne ściany wewnętrzne umożliwiają podział na 3 niezależne hale, każda o powierzchni ok. 4000 m2, co pozwala na organizację różnorodnych wydarzeń w jednym czasie.

Centralna hala posiada dodatkową ścianę przesuwną zapewniającą łatwą adaptację na 2 mniejsze. Hale wyposażone są w system kanałów medialnych (instalacje: wodna, sanitarna, elektroenergetyczna, internetowa), węzły sanitarne, toalety dla niepełnosprawnych, pokój dla matki z dzieckiem. Przestrzeń wystawiennicza bez wewnętrznych słupów konstrukcyjnych, wysokość w najwyższym punkcie 14,5 m.

Bramy towarowe pozwalają na wjazd i rozładunek eksponatów bezpośrednio w halach. Dodatkowym atutem jest dostęp z hal do centrum konferencyjnego i restauracji. Przy wejściu do każdej z nich znajdują się ściany monitorowe o wielkości 205x115 cm. Parterowe usytuowanie hal ułatwia dostęp osobom niepełnosprawnym.

Nowoczesne, wielofunkcyjne, klimatyzowane sale konferencyjne znajdują się na pierwszym piętrze AmberExpo.
Wyposażone zostały w nagłośnienie, sprzęt do tłumaczeń symultanicznych, ekrany projekcyjne oraz ekrany DS. Sala 1 – dodatkowo wyposażona w ściany mobilne – pozwala na nowe zaaranżowanie i podział na trzy mniejsze przestrzenie. Wejścia do sal znajdują się zarówno od strony przestronnego holu, mogącego pełnić rolę foyer, jak i od strony hal wystawienniczych. Przed salami znajduje się lobby z recepcją, umożliwiające organizację bankietów czy cateringu.