Expo Silesia to oddane do użytku w roku 2008 centrum targowo-konferencyjne znajdujące się na terenie Sosnowca. W ciągu 8 lat działalności odbyło się tam około 280 imprez targowych, w tym pierwsza w Polsce wystawa o charakterze wystawy światowej. Łącznie wzięło w nich udział ponad 23 tysiące firm i 55 tysięcy zwiedzających, nie tylko z kraju, ale i z zagranicy. W samym tylko 2016 roku odbyło się tam 20 imprez o charakterze targowym.

Expo Silesia to obiekt, który wyróżnia się dobrą lokalizacją. Znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady i dróg szybkiego ruchy, a także lotnika międzynarodowego. Obecnie do dyspozycji wystawców jest około 13,5 tys. metrów kwadratowych powierzchni wystawienniczej w klimatyzowanym pawilonie, 20 tys. metrów kwadratowych powierzchni zewnętrznego terenu wystawienniczego, a także sale konferencyjne o pojemności 300 osób oraz parking. Centrum Expo Silesia pozwala na dowolną aranżację i podział hal na mniejsze moduły. Dzięki temu można organizować tam nie tylko duże konferencje, ale i małe bankiety.
Do dyspozycji wystawców oraz organizatorów targów jest przestrzeń wystawiennicza zewnętrzna i wewnętrzna oraz nowoczesne hale konferencyjne, w tym dźwiękoszczelna sala idealna do organizowania międzynarodowych eventów. Istnieje możliwość wynajęcia całego obiektu bądź tylko jednej jego części. Cały obiekt jest klimatyzowany, wyposażony w niezbędny system mediów oraz Wi-Fi.

Obecnie trwają prace projektowe nad drugim etapem inwestycji jaką jest Expo Silesia. W efekcie końcowym centrum będzie posiadać powierzchnię 43500 metrów kwadratowych w połączonych pawilonach wystawienniczych i 30000 metrów kwadratowych zewnętrznej powierzchni ekspozycyjnej. Już dzisiaj jest trzecim centrum targowym w Polsce.