STONE 2019

2019-11-20 - 2019-11-23
Poznań, Poland
Exhibitors: 217
Download Application
MATERIALS AND EQUIPMENT
DECORATION AND INTERIOR
MINERALS, ORES AND NATURAL STONES
Targi Stone to coroczne zgromadzenie przedstawicieli z branży kamieniarskiej. W 2019 roku impreza zorganizowana została w dniach 20-23 listopada. Na Międzynarodowe Targi Poznańskie przyjechało ponad 5 tysięcy ludzi, którzy reprezentowali dane firmy usługowe i szukali inspiracji u innych dostawców.

Materiały i technologia

Na targach Stone 2019 zostały zaprezentowane cieszące się uznaniem materiały budowlane. Wielu głównych przedstawicieli z branży, jak Grupa Ega, Pamir, Global Stone, Marmi Scala czy Tiera Stones, wystawiało swoje próbki z marmuru, piaskowca, kwarcu i granitu. Zaprezentowane zostały również dwa kamienie: synteryzowany i syntetyczny.

Nowością w edycji 2019 była strefa "Inspirujący kamień", w której tej czołowy materiał był eksponowany na wiele sposobów. Jednocześnie przedstawiane były najpopularniejsze marki, charakteryzujące się produktami bardzo wysokiej jakości wykonania. Targi były również interesujące pod kątem przekazywanej wiedzy. Wykład wygłoszony przez Anila Taneję pokazał obecne miejsce kamienia na rynku budowlanym oraz jego przyszłość-zestawiając go z materiałami sztucznymi.

Targi Stone 2019 zostały podzielone na 4 pawilony targowe. Nie zabrakło prezentacji wielu nowoczesnych maszyn do obróbki kamienia i zareklamowania środków służących do impregnacji. W technologii górowały takie firmy jak Breton, Mekanika czy Promasz.


Nagrody

Targi w Poznaniu już po raz drugi nagradzały zwycięzcę w Mistrzostwach Polski w Ręcznej Obróbce Kamienia. Organizatorzy konkursu (Związek Pracodawców Branży Kamieniarskiej i Grupa MTP) uznali, że tytuł mistrza należy się Arturowi Janaszce.

Zostały również przyznane Złote Medale Międzynarodowych Targów Poznańskich, które w tej edycji przypadły 6 produktom. Laureatami zostały m.in. boczkarka taśmowa firmy Comandulli Costruzioni Meccaniche SRL i wycinarka wodna ATMS Waterjet.
Map under development.

Gallery