Co więcej na tegorocznych Targach Książki?

2019-10-23 11:43:42
Premiery książek dla dzieci
W dobie komputeryzacji Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie® udowadniają, że czytelnictwo wśród najmłodszych ma się dobrze. W tym roku nie zabraknie licznych premier książek dla dzieci.
Ilustratorze daj się dostrzec
Specjalnie przygotowana ścianka to miejsce gdzie wszyscy ilustratorzy będą mogli przez cztery dni trwania targów zaprezentować swoje prace razem z wizytówką – celem organizatorów jest docenienie wkładu polskich ilustratorów i promocja talentów.
Kapsuła Czasu
Konkurs literacko-plastyczny dla wszystkich uczestników bez względu na wiek w ramach ogólnopolskiej akcji społecznej „Serce Kapsuły czasu”. W trakcie konkursu zbierane będą prace literackie i plastyczne przedstawiające wizję świata z przyszłości, które potem na najbliższych 100 lat zostaną zamknięte w mobilnej Kapsule Czasu powstającej w mieście.
Wyjątkowy gość - Niemcy
Tegorocznym gościem specjalnym będą Niemcy, którzy zaprezentują się pod hasłem „German stories”. Przyjadą przedstawiciele największych niemieckich wydawnictw m.in. Gerstenberg Verlag GmbH & Co. KG, Rowohlt Verlag GmbH czy S. Fischer Verlag.
Samorządowcy dbają o czytelnictwo
Pierwszego dnia targów odbędzie się debata pt. „Rola samorządów w upowszechnianiu czytelnictwa w Polsce” z udziałem prezydentów, wójtów oraz burmistrzów dużych miast i mniejszych miejscowości, którzy aktywnie i z powodzeniem starają się przeciwdziałać zanikowi czytelnictwa.
Salon Komiksu
Jedną z tegorocznych nowości będzie scena w powiększonym Salonie Komiksu, na której gościć będą artyści z Polski i zagranicy. Jak zapewniają organizatorzy - Krakowskie Stowarzyszenie Komiksowe - w programie nie zabraknie atrakcji w postaci gier i zabaw dla małych i dużych fanów komiksu, quizu z nagrodami i oczywiście warsztatów komiksowych. Każdy, kto lubi i ceni sobie tę formę wydawniczą z całą pewnością będzie zadowolony z udziału w bogatym programie towarzyszącym.