WOD-KAN 2019

2019-05-21 - 2019-05-23
Bydgoszcz, Poland
Exhibitors: 357

Venue:
Bydgoskie Centrum Targowo - Wystawiennicze

ul. Gdańska 187
85-674 Bydgoszcz Bydgoszcz, Poland

Building and renovation
Water, sewage industry
W czwartym tygodniu maja Bydgoszcz przyciągnął licznych inwestorów, dyrektorów, inżynierów, przedstawicieli przedsiębiorstw wodociągowo-kanalizacyjnych i wiele innych postaci ze świata polskiego i zagranicznego biznesu. Wszystko to za sprawą popularnych targów Wod-Kan, które odbyły się w dniach 21-23 maja. Zorganizowała je Izba Gospodarcza "Wodociągi Polskie" (IGWP). impreza, jak co roku, cieszyła się dużym zainteresowaniem. Na targi do Bydgoszczy przybyło tysiące gości z całego świata.

W hali Bydgoskiego Centrum Targowo-Wystawienniczego prezentowało się około trzystu wystawców. Firmy przedstawiały swoje nowe, innowacyjne, atrakcyjne produkty i technologie, między innymi urządzenia służące do pomiaru, maszyny mające oczyszczać ścieki i uzdatniać wodę, a także urządzenia przeznaczone do budowy i naprawy sieci wodnokanalizacyjnej. Wśród przedsiębiorstw, które wystawiały swoje oferty znalazły się między innymi tak uznane marki, jak: Aarsleff, Aquaren, czy Gamm-Bud. Impreza Wod-Kan w Bydgoszczy to jednak nie tylko targi służące zareklamowaniu się przez znane światowe firmy. To też doskonała okazja do nawiązania współpracy biznesowej, czy też wzięcia udziału w branżowych konkursach, których celem było wybranie najciekawszych i najlepszych produktów.

Jednym z takich konkursów był Grand Prix targów. Nagrody GP otrzymały trzy produkty: krata katenarna (Prodeko Ełk), kolanowy zawór zwrotny (EkoWodrol) oraz zintegrowany system informatyczny z modułem informacji przestrzennej (Unisoft). Sprezentowano także nagrody dla najlepszych stoisk, które przekazano Jacobi Carbons, Huot oraz Universal.

Rzesza gości, mnóstwo stoisk, innowacyjne technologie, a to wszystko na powierzchni ponad 15 tys metrów kwadratowych. Nie ma wątpliwości, że XXVII edycja Międzynarodowych Targów Maszyn i Urządzeń dla Wodociągów i Kanalizacji Wod-Kan 2019 zakończyła się ogromnym sukcesem.