GARDENIA 2019

2019-02-21 - 2019-02-23
Poznań, Poland
Exhibitors: 340
HOUSE AND GARDEN
AGRICULTURE
Targi ogrodnicze Gardenia każdorazowo przyciągają rzesze zainteresowanych. Nie inaczej było podczas tegorocznej edycji. Organizator (MTP) stanął na wysokości zadania, gromadząc w jednym miejscu zarówno profesjonalistów z branży ogrodniczej, jak i prywatnych miłośników zieleni. Poznan stał się dla wszystkich zainteresowanych synonimem miejsca z bogatą ofertą i wieloma interesującymi wydarzeniami.

W dniach 21-23 lutego teren mtp stał się zieloną oazą z bogatą ofertą wystawienniczą, skierowaną do osób związanych z branżą ogrodniczą. Targi te były więc obowiązkowym punktem w kalendarzu dla właścicieli hurtowni i sklepów ogrodniczych, architektów krajobrazu, właścicieli firm zajmujących się zakładaniem i pielęgnacją ogrodów oraz wszystkich zainteresowanych szeroko pojętym ogrodnictwem.

Poza bogatą ofertą, Targi Gardenia oferowały również możliwość uczestnictwa w licznych panelach dyskusyjnych, warsztatach i spotkaniach. Forum Miejska Sztuka Ogrodowa czy Forum Architekta Krajobrazu na stałe już wpisały się do kanonu wydarzeń, a dodatkowego smaczku dodały wydarzenia towarzyszące, takie jak konkurs „Inspiracje-Aranżacje” (którego uczestnicy na żywo tworzyli ogrody pokazowe) czy też cykl wystąpień i prelekcji przygotowany przez Wydział Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Dla szerszej publiczności interesujące okazały się warsztaty ogrodnicze prowadzone przez Witolda Czuksanowa oraz Marka Jezierskiego (o czym świadczyła ogromna frekwencja) oraz warsztaty prowadzone przez Wojtka Wardeckiego, których uczestnicy tworzyli las w żarówce.

Gardenia – czyli Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu to zawsze okazja do wymiany doświadczeń i wiedzy, z której chętnie korzystają zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy ogrodnictwa. Edycja 2019 już za nami - liczymy na to, że 2020 rok przyniesie nam równie ciekawą i inspirującą odsłonę tej imprezy.

Gallery