AUTOMATICON 2018

2018-03-20 - 2018-03-23
Warszawa, Poland
Exhibitors: 269
ROBOTICS AND AUTOMATION
RESEARCH AND DEVELOPMENT
ENERGETICS
W dniach 20 do 23 marca Warszawa stała się stolicą automatyki. Na EXPO XXI odbyły się Automaticon 2018. Wydarzenie o zasięgu międzynarodowym ściągnęło wiele wystawców z całego świata. Międzynarodowe Targi Informatyki i Pomiarów miały charakter seminariów zamkniętych oraz otwartych. 

Organizatorami wydarzenia byli Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów oraz MVM spółka z o.o.

Na rozpoczęcie targów odbyła się uroczysta inauguracja rocznej działalności operacyjnej spółki PIAP Space. W tym dniu uczniowie i studenci szkół technicznych mieli okazje uczestniczyć w targach edukacyjnych Automaticon, które spotkało się z licznym zainteresowaniem szkół z całej Polski.

21 marca uczestnicy mogli wziąć udział w licznych wykładach poświęconych robotyzacji. Podczas licznych prelekcji można było zaczerpnąć wiedzę na temat: robotów współpracujących, optymalizacji z zakresu pracy robotów oraz zastosowań robotów w procesie paletyzacji. Tego dnia odbył się konkurs na Produkt Roku 2017 organizowany przez miesięcznik "Napędy i sterowanie".

W trzecim dniu targów Automaticon odbyły się liczne prelekcje zamknięte firmy Siemens m.in. o nowościach w TIA Portal V15 oraz sterownikach SIMATIC, komputerach przemysłowych oraz rozwiązaniach dla automatyki transportowej. Dodatkowo na uczestników czekały konferencje otwarte dotyczące: automatyzacji pomiarów fizyczno-chemicznych dla przemysłu chemicznego i farmaceutycznego, monitoringu instalacji świeżego powietrza, zastosowania paneli operatorskich Weintek oraz wymaganiach EMC dla sprzętu oświetleniowego.

Gallery