Wystawa Gołębi Rasowych 2018

2018-01-27 - 2018-01-28
Kielce, Poland
Exhibitors: 24

Venue:
Breeding
W dniach 27-28 stycznia 2018 roku na terenie Targów Kielce odbyła się Krajowa Wystawa Gołębi Rasowych i Drobnego Inwentarza. Tym razem w ciągu dwóch dni trwania imprezy przez pawilon przewinęło się niemal 5800 zwiedzających. Mogli oni podziwiać niemal 4500 gołębi reprezentujących 177 ras oraz 404 okazy drobiu ozdobnego z 44 ras.

Podczas Krajowej Wystawy Gołębi Rasowych zaprezentowanych zostało wiele pięknych gołębi z ras takich jak kapucyn staroholenderski czy maściuch polski. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również polskie gołębie długodziobe lotne nazywane powszechnie srebrniakami. Wśród drobiu ozdobnego wyróżniały się z kolei bojowe gęsi z Rosji, których w Polsce w zasadzie nie można spotkać.

Tradycyjnie już w czasie Krajowej Wystawy Gołębi Rasowych zorganizowano specjalnie dla dzieci pokazy skoków przez przeszkody w wykonaniu królików trenowanych na co dzień przez Mistrzów Europy z Czech. To sport bardzo popularny w krajach skandynawskich. Jak zawsze też na najlepszych czekały wyróżnienia i puchary.

Patronat honorowy nad Wystawą Gołębi Rasowych objął magazyn "Gołębie i drobny inwentarz". Patronatami imprezy byli poza tym m.in. "Poradnik hodowcy", internetowy portal miłośników i hodowców gołębi gołębnik.pl, miesięcznik "Fauna i Flora", Radio Kielce oraz Międzynarodowy Magazyn Hodowców Gołębi Pocztowych "Złoty Gołąb". Patronat medialny nad wystawą objęli VideoLotnik.pl, kwartalnik "Króliki" oraz Specjalistyczne Czasopismo dla Hodowców Gołębi Pocztowych "Poradnik Hodowcy".