arena DESIGN 2018

2018-03-06 - 2018-03-09
Poznań, Poland
Exhibitors: 71

Venue:
Międzynarodowe Targi Poznańskie (MTP)

ul. Glogowska 14
60-734 Poznań Poznań, Poland

Architecture and construction
Decoration and Interior
 Międzynarodowe Targi Poznańskie po raz 10 przygotowały w swoich obiektach wystawowych arenaDesign. ArenaDesign to absolutnie wyjątkowe wydarzenie targowe skierowane do profesjonalistów i miłośników nowoczesnego designu. W 2018 roku odbyło się w terminie 6-9 marca, a hasłem organizującym panele, dyskusje i spotkania towarzyszące samej oprawie targowej było hasło GENERATIONS. 
AarenaDesign to targi skierowane do ogromnego grona projektantów i architektów wnętrz jako do grupy najbardziej zainteresowanej rozwojem branży, ale nie wyłącznie. Targi odwiedzili też miłośnicy designu, uczniowie szkół wyższych o profilu artystycznym, czy też widzowie poszukujący inspiracji i nowych rozwiązań technologicznych. 
Odwołanie się targów arenaDesign do hasła Generations miało zwrócić uwagę uczestników i zwiedzających na potrzebę zaspokajania różnorodnych oczekiwań i wykorzystywania dorobku i doświadczenia pokolenia przemijającego, łącząc jego dorobek z dynamiką generacji dopiero wchodzącej do zawodu i pokolenia o zupełnie innych oczekiwaniach konsumpcyjnych. 
Widzowie, którzy jak co roku dopisali przekraczając po raz kolejny barierę 20.000 mieli możliwość zapoznania się z pracami laureatów konkursu Top design czy obejrzeć spektakularne projekty oświetlenia w części Viva light. Targom, zgodnie z tradycją, towarzyszyły spotkania i wykłady autorytetów polskich i zagranicznych z dziedziny designu. 
Poznań i MTP od lat organizują targi, dla których istotą jest sztuka designu. Targom arenaDesign towarzyszyły imponujące jak zwykle targi Meble Polska oraz targi wyposażenia wnętrz Home Decor.