BOATEX 2018

2018-02-09 - 2018-02-11
Poznań, Poland
Exhibitors: 57

Venue:
Recreation
Sport
Airplanes, boats
W dniach od 9 do 11 lutego 2018 w stolicy Wielkopolski, odbyły się Targi Sprzętu Pływającego i Sportów Wodnych Boatex 2018. Wydarzenie skierowane było przede wszystkim do wielbicieli aktywnego spędzania czasu nad wodą – każdy miłośnik sportu wodnego, mógł znaleźć na wystawie coś dla siebie.

W halach Międzynarodowych Targów Poznańskich pojawiło się ponad 100 wystawców. Wyjątkowym powodzeniem wśród gości cieszyły się łodzie żaglowe, motorowe, pontony oraz kajaki wiodących światowych marek, a także szeroki asortyment zaawansowanej technologicznie odzieży żeglarskiej. Na szczególną uwagę publiczności targów Boatex 2018, zasłużyli krajowi producenci łodzi aluminiowych oraz poliestrowo – szklanych, wykorzystywanych w wędkarstwie. To właśnie te jednostki pływające cieszyły się największą popularnością wśród odwiedzających. Najmłodszych wielbicieli pływania, oczarowały natomiast kolorowe i niezatapialne rowery wodne o kształtach flaminga i smoka, z możliwością dołączenia do nich zjeżdżalni – zwykły rower wodny zdecydowanie poddał się konkurencji.

Podczas tegorocznych targów Boatex można było posłuchać niecodziennych, żeglarskich opowieści z Karaibów w wykonaniu Michała Klawińskiego, dla którego – jak sam mówi  - żeglarstwo od wielu lat stanowi pasję i sens życia. Wystawę odwiedził również dobrze znany w świecie wilków morskich - Tomasz Sajmon – Sosin, którego prelekcja o zwodowaniu jachtu Polonus, który uległ awarii na wodach Antarktydy - przyciągnęła niemałą rzeszę słuchaczy.Kapitan jachtowy i motorowodny - Grzegorz Pawlak – doradzał odwiedzającym, jak żeglować bezpiecznie i z głową, a przy okazji mieć na pokładzie trochę czasu dla siebie. Niezwykle interesujące okazało się także wystąpienie Artura Niedziółki, który podpowiadał, jak żeglować z dziećmi, tak, by zadowoleni byli wszyscy na pokładzie – od kapitana po najmłodszego marynarza.

Targi Boatex 2018 spotkały się z niezwykle pozytywnym przyjęciem wśród odwiedzających gości, którzy zachwyceni wystawą, z pewnością obiorą kurs na Poznań, również za rok.