GLASS 2017

2017-11-22 - 2017-11-25
Poznań, Poland
Exhibitors: 34

Venue:
Glass
W najważniejszych w Polsce obiektach targowych -  Międzynarodowych Targach w Poznaniu w dniach 22-25 listopada 2017 odbyły się Targi Branży Szklarskiej GLASS. Celem tych branżowych targów jest wspólna ekspozycja maszyn, różnego rodzaju urządzeń i akcesoriów służących do obróbki szkła płaskiego oraz zaprezentowanie najnowszych kierunków użytkowych dla szkła w budownictwie oraz architekturze. Obok ekspozycji mocno technologicznej, skierowanej do specjalistów w tej branży, targom towarzyszyły ekspozycje niezwykłych wyrobów szklanych przeznaczonych do wnętrz. 
Targi GLASS poprzez ekspozycję wystawców wskazują nowe kierunki zastosowania szkła użytkowego w budownictwie. Jako surowiec budowlany, szkło może pozytywnie wpływać na zużycie energii. Odpowiednio modyfikowane chroni przez włamaniami, można konstruować z niego niezależne ścianki, balustrady, spektakularne schody a nawet podłogi. Szkło potrafi  wspaniale wygłuszać pomieszczenia. Jego wielorakie i wielofunkcyjne zastosowania pokazuje całe spectrum możliwości.
Z drugiej strony szkło to najwspanialszy surowiec do tworzenia ozdobnych detali i akcesoriów. W targach GLASS uczestniczą producenci tworzący ofertę dla architektów wnętrz, architektów ogrodów, konserwatorów zabytków czy administratorów publicznych obiektów. 
Wszystkich uczestników targów GLASS podzielono na tematyczne strefy. Ogromnym zainteresowaniem cieszyli się wystawcy następujących stref:

- Strefy płaskiego szkła
- Strefy gotowych wyrobów ze szkła
- Strefy szkła stosowanego we wnętrzach: z podziałem na szkło artystyczne i techniczne
- Strefy maszyn, urządzeń i akcesoriów do obróbki szkła płaskiego
- Strefy nowych technologii ze szkła