STONE 2017

2017-11-22 - 2017-11-25
Poznań, Poland
Exhibitors: 183

Venue:
Międzynarodowe Targi Poznańskie (MTP)

ul. Glogowska 14
60-734 Poznań Poznań, Poland

Materials and equipment
Decoration and Interior
Minerals, ores and natural stones
W dniach 22-25 listopada 2017 roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyły się po raz kolejny Targi STONE- Targi Branży Kamieniarskiej. Jak zawsze towarzyszyły im Targi GLASS.
Podczas targów STONE przez cztery dni przez pawilony wystawiennicze przewinęło się ponad 5 tysięcy gości z Polski i zagranicy m.in. z Chin, Chorwacji, Białorusi, Finlandii, Czech, Hiszpanii, Irlandii, Indii, Litwy, Niemiec, Rumunii, Norwegii, Słowacji, San Marino, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Ukrainy, Wielkiej Brytanii, Włoch i nie tylko. Zaprezentowało się niemal 200 firm, które zajęły 4 pawilony o łącznej powierzchni ponad 4500 metrów kwadratowych. Po raz pierwszy w historii targów STONE przyznany został Złoty Medal MTP.
Targi jak zawsze były doskonałą okazją do spotkania się specjalistów i producentów związanych z branżą kamieniarską i nie tylko. Równocześnie nie zabrakło atrakcji dla zwiedzających pawilony poznańskich  MTP.
Jak zawsze sporą popularnością ze strony gości cieszyły się różnego rodzaju wydarzenia towarzyszące. W czasie dwóch pierwszych dni targów można było m.in. obserwować rywalizację sześciu uczestników pierwszych mistrzostw kraju w Ręcznej Obróbce Kamienia. Zwycięzcą został Jerzy Zysk ze Strzegomia.
Targi branży kamieniarskiej STONE z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Dlatego też już teraz planowana jest ich kolejna edycja. Odbędzie się ona w dniach 14-17 listopada 2018 roku, jak zawsze na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.