RETRO MOTOR SHOW 2017

2017-11-03 - 2017-11-05
Poznań, Poland
Exhibitors: 73

Venue:
Cars, motorcycles, bicycles
Hobby
W dniach 3-5 listopada 2017 roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyły się Targi Pojazdów Zabytkowych Retro Motor Show. W tym roku przyciągnęły one ponad 25 tysięcy pasjonatów klasycznej motoryzacji. Przez trzy dni trwania imprezy mogli oni w sześciu pawilonach podziwiać około 600 pojazdów. Oprócz tego zorganizowane zostały ciekawe spotkania z ekspertami motoryzacyjnymi i interesujące pokazy.
Retro Motor Show to impreza, której celem jest promowanie zabytkowych pojazdów. Tym razem na terenie MTP zaprezentowano rowery, motorowery, motocykle, samochody osobowe i ciężarowe, autobusy, traktory, pojazdy wojskowe i wozy strażackie. W tym roku podwojeniu uległa ilość pojazdów w stosunku do roku ubiegłego. Warto było zobaczyć m.in. Lotus Esprit Turbo SE - jeden z 1606 wyprodukowanych egzemplarzy cy klasyczne BMW M 635 CSI, którego wyprodukowano jedynie 5855 sztuk.
Tradycyjnie już Retro Motor Show to spotkania z pasjonatami motoryzacji w ramach Akademii Renowacji. Tym razem wśród prelegentów znaleźli się m.in. Dobiesław Wieliński, Arkady Fiedler czy Romuald Koperski. Po raz pierwszy przyznano też statuetki targów - Retro Motor Show dla wyróżniających się pojazdów i stoisk. W kategorii pojazd wyróżniono m.in. Auto Świat Classic i Mazdę Polska za Mazdę Cosmo Sport z roku 1968 oraz Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie za stoisko Tarpanów produkowanych w FSR w Poznaniu.