TARGI KSIĄŻKI W KRAKOWIE 2017

2017-10-26 - 2017-10-29
Kraków, Poland
Exhibitors: 638
PUBLISHING AND PRINTING INDUSTRY
W dniach 26-29 października 2017 na terenie EXPO Kraków odbyła się kolejna, 21. edycja Międzynarodowych Targów Książki. Przez cztery dni trwania imprezy przez hale wystawiennicze przewinęło się 70 tysięcy osób, 600 akredytowanych dziennikarzy oraz około 760 autorów i gości specjalnych. Swoje stoiska miało 700 wystawców z 20 krajów w tym  z Belgii, Gruzji, Holandii czy Bułgarii. Po raz pierwszy w tym roku zaprezentowały się niezależne wydawnictwa z Sankt Petersburga.
Tradycyjnie już w czasie imprezy ogłoszono Ambasadorów Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie. To wyróżnienie przyznawane od roku 2011 osobom, które wspierają targi i ideę czytelnictwa. W roku 2017 trafiło ono do rąk pisarza Janusza L.Wiśniewskiego, Dyrektor Wydawnictw Naukowo-Technicznych Anieli Topulos, Dyrektora Instytutu Muzyki i Tańca Andrzeja Kosowskiego oraz dyrektora krakowskiego Teatru Groteska Adolfa Weltscheka. Prezydent Miasta Jacek Majchrowski przyznał przy okazji honorowe odznaczenie Honoris Gratia za szczególne zasługi kanadyjskiej pisarce Arlette Cousture.
Jak zwykle Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie przyciągnęły najznamienitsze osoby ze świata literatury. Swoje projekty zaprezentował m.in. znany rysownik Serge Bloch, ilustrator książek dla dzieci i młodzieży Geoffroy de Pennart i znany autor Eric-Emmanuel Schimtt. Warto wspomnieć, że ogromną popularnością w tym roku cieszyły się stoiska francuskich wydawnictw. Nie zabrakło jednak i polskich autorów - Olgi Tokarczuk, Adama Zagajewskiego czy Cezarego Łazarewicza.
 

Gallery