EXPOGOŁĘBIE 2018

2018-01-12 - 2018-01-14
Sosnowiec, Poland
Exhibitors: 175

Venue:
Breeding
W dniach 12-14 stycznia na terenie Centrum Kongresowo-Wystawienniczego Expo Silesia w Sosnowcu odbyła się 10., jubileuszowa edycja Międzynarodowych Targów Gołębi Pocztowych EXPOGołębie. Jak zawsze wydarzenie to przyciągnęło tysiące hodowców i miłośników gołębi z Polski i Europy. Targi odbyły się razem z 67. Ogólnopolską Wystawą Gołębi Pocztowych, która organizowana jest co roku przez Polski Związek Hodowców Gołębi Pocztowych.

W czasie EXPOGołębie zaprezentowało się ponad 200 wystawców z 8 krajów. Centrum Zdrowia Gołębi VET-ANIMAL zorganizowało spotkania ze specjalistami oraz ciekawe wykłady poświęcone tematyce zdrowia gołębi. Z dużym zainteresowaniem spotkał się m.in. wykład lekarza weterynarii Mariusza Krawczyńskiego "Adenowiroza gołębi - nowe doniesienia terenowe". Ryszard Chorąży z kolei opowiedział, jak można wspomagać gołębie pocztowe odpowiednimi preparatami. Odbyła się także prezentacja nowoczesnych rozwiązań informatycznych, które mają usprawnić prace mające związek z obliczaniem wyników lotowych gołębi pocztowych.

EXPOGołębie to największe wydarzenie dla miłośników gołębi pocztowych w całej Europie Środkowo-Wschodniej. Tradycyjnie już przyciągnęło tysiące gości z kraju i zagranicy (30% wystawców stanowili gości z Europy) m.in. z Czech, Słowacji, Belgii, Niemiec i Holandii. Wszystko to odbyło się w nowoczesnym pawilonie liczącym 13,5 tys. metrów kwadratowych.  Organizatorzy do dyspozycji oddali także spory teren na zewnątrz (20 tys. metrów kwadratowych).