TOOLEX & OILexpo & WIRTOTECHNOLOGIA 2017

2017-10-03 - 2017-10-05
Sosnowiec, Poland
Exhibitors: 382

Venue:
Production machines
Metal processing
W dniach 3-5 października 2017 roku na terenie EXPO Silesia w Sosnowcu odbyła się 10. już, jubileuszowa edycja Targów Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki Toolex. Jak zawsze wydarzenie to odbyło się równocześnie z Targami Olejów, Smarów  i Płynów Technologicznych dla Przemysłu OILexpo i Targami Metod i Narzędzi do Wirtualizacji Procesów Wirotechnologia.
Tym razem w Sosnowcu podczas targów Toolex, Wirotechnologia i OILexpo zaprezentowało się niemal 500 wystawców z 14 krajów, którzy zaprezentowali blisko 600 wysokiej klasy marek. Całość ekspozycji zajęła aż 15 tysięcy metrów kwadratowych. Nie zabrakło jak zwykle ciekawych wydarzeń towarzyszących - prezentacji, seminariów  czy prelekcji. Targi przez 3 dni odwiedziło około 10 tysięcy osób z Polski i zagranicy.
Patronat honorowy nad 10. edycją Toolex, OILexpo i Wirotechnologia objęło Ministerstwo Rozwoju oraz Marszałek Województwa Małopolskiego Jacek Krupa. Dużą popularnością cieszyły się warsztaty "Zasadnicze i minimalne wymagania dla maszyn nowych, modernizowanych oraz już użytkowanych wg dyrektyw unijnych". Prowadzili je przedstawiciele Zakładów Badań i Atestacji ZETOM w Katowicach.
Po raz pierwszy w Polsce zorganizowano zawody w szlifowaniu - "Starcie szlifierzy".  Ich organizacją zajęła się firma 3M Poland. Była to świetna okazja do wymiany doświadczeń oraz do przetestowania różnego rodzaju materiałów ściernych.
Impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Kolejna edycja zaplanowana jest już na październik 2018 roku.