Mazury HoReCa 2017

2017-04-25 - 2017-04-26
Ostróda, Poland
Exhibitors: 110

Venue:
Catering and hospitality
W dniach 25-26 kwietnia 2017 roku w Expo Mazury w Ostródzie odbyła się druga edycja wydarzenia targowego Mazury HoReCa. Podobnie jak przed rokiem impreza cieszyła się dużą popularnością. Zgromadziła niemal 120 firm z branży gastronomicznej i hotelarskiej.
Mazury HoReCa były przede wszystkim okazją do zapoznania się z szeroką ofertą produktów, akcesoriów oraz usług dla hoteli i gastronomii. Wydarzenie to odbyło się w formule B2B, a więc opartej na krótkich spotkaniach o charakterze biznesowym wystawców z ewentualnymi partnerami handlowymi. Tym razem tematyki targów objęła również cukiernictwo oraz piekarstwo.
Tradycyjnie już podczas Mazury HoReCa odbyły się liczne konkursy kulinarne skierowane do profesjonalistów oraz uczniów szkół gastronomicznych. Były to Drób na Polskim Stole, Zielona Budka Master Challenge oraz Gęsina w Restauracji. Na gości czekały też atrakcje w postaci pokazów kulinarnych prowadzonych w strefie live cooking przez znanych szefów kuchni. Jednym z nich był znany z telewizji Karol Okrasa.
Patronat honorowy na drugą edycją targów Mazury HoReCa objał prezydent miasta Ostróda, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Klub Szefów Kuchni. Poza tym impreza odbyła się pod patronatem Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego, Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierni oraz Stowarzyszenia Cukierników, Karmelarzy i Lodziarzy. Głównym sponsorem targów był znany producent lodów Zielona Budka.