DREMASILESIA 2017

2017-05-12 - 2017-05-14
Sosnowiec, Poland
Exhibitors: 64

Venue:
Expo Silesia Exhibition Centre

ul. Braci Mieroszewskich 124
41-219 Sosnowiec Sosnowiec, Poland

Wood processing
Production machines
W dniach 12-14 maja 2017 roku w Centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Silesia w Sosnowcu odbyla się kolejna już edycja Targów Maszyn i Narzędzi do Obróbki Drewna DremaSilesia. To impreza organizowana z inicjatywy Międzynarodowych Targów Poznańskich, a więc polskiego lidera w organizowaniu imprez targowych. Przez wiele lat DremaSilesia odbywały się w Katowicach, a od roku 2016 goszczą w Sosnowcu.

Targi DremaSilesia są przede wszystkim doskonałą okazją do spotkania się przedstawicieli dostawców technologii obróbki drewna oraz ich odbiorców. Jednak w ciągu trzech dni na zwiedzających czekały nie tylko liczne stoiska wystawiennicze, ale i ciekawe wydarzenia towarzyszące. W dniach 12-13 maja odbyła się dwudniowa konferencja Energia z Drewna w specjalnie z tej okazji zaaranżowanej strefie. Jej głównym celem była promocja innowacyjnych metod grzewczych, a także poruszenie kwestii smogu i ochrony środowiska.

To nie wszystkie atrakcje jakie czekały na gości DremaSilesia. Tradycyjnie już zostały zorganizowane Warsztaty Stolarskie i Parkieciarskie, w czasie których prezentowane były nowoczesne produkty oraz technologie wykorzystywane w tej branży. Uczniowie najlepszych szkół budowlano-drzewnych wykonali w ramach pokazów m.in. meble z palet. Oprócz tego można było podziwiać ciekawe prezentacje tematyczne oraz pokazy praktyczne. W czasie trwania targów został też poruszony ważny temat, a mianowicie problematyka kształcenia zawodowego w zawodzie parkieciarz. W związku z tym odbył się nawet specjalny panel dyskusyjny.