KIELCE BIKE-EXPO 2016

2016-09-29 - 2016-10-01
Kielce, Poland
Exhibitors: 238
Download application
Venue:
Cars, motorcycles, bicycles
Międzynarodowe Targi Rowerowe KIELCE BIKE-EXPO odbyły się w dniach 29 września – 1 października 2016r. To była już VII edycja imprezy, podczas której prezentowano nowoczesne modele jednośladów oraz ogrom akcesoriów przydatnych rowerzystom. Nie zabrakło również gwiazd tej dyscypliny, wśród których pojawili się m.in. srebrna medalistka z Rio Maja Włoszczowska oraz legenda polskiego kolarstwa Czesław Lang.
Ubiegłoroczne targi zachwycały pod względem różnorodności pokazywanych rowerów i dedykowanych im gadżetów. Jak wyliczono, zgromadziły aż 244 wystawców. Przybyli oni łącznie z 11 państw, m.in. Wielkiej Brytanii, Finlandii, Włoch, Chin czy Tajwanu. Na 11 tys. m2 uczestnicy mogli oglądać rowery zwykłe, drewniane, maszyny stanowiące kombinację roweru i hulajnogi oraz najlżejszy rower świata – ważący 4,56kg Scultura Superlite LTD.
Poza prezentacjami nie zabrakło czasu na dyskusje, pozwalające na wymianę spostrzeżeń i podzielenie się doświadczeniem. Zwiedzający mogli poznać branżowe nowinki, czerpiąc wiedzę na ich temat wprost od twórców, natomiast producenci mieli szansę, dowiedzieć się, czego jeszcze oczekują od nich miłośnicy dwóch kółek.
Międzynarodowe Targi Rowerowe KIELCE BIKE-EXPO 2016 nie pominęły rowerów elektrycznych, którym także poświęcono sporo czasu. Przedstawiano najnowsze modele, podkreślając, że celem ich twórców nie jest próba zdeprecjonowania klasycznych jednośladów, a dostarczenie na rynek komfortowej alternatywy dla osób, które z jakiegoś powodu nie mogą na co dzień korzystać ze klasycznych rowerów. E-rowery mogą być wygodną opcją szybkiego dotarcia do pracy, na ważne spotkanie, bądź rozwiązaniem dla ludzi o słabej kondycji.
Międzynarodowe Targi Rowerowe KIELCE BIKE-EXPO to jednak nie tylko część oficjalna, ale też imprezy dodatkowe, jak choćby II Zlot Rowerów Nietypowych czy Mazovia MTB Marathon, w którym rywalizowało ze sobą ok. 600 osób. Ciekawostką był również pokaz mody rowerowej, który przypadł do gustu nie tylko paniom.