SACROEXPO & EXPOSITIO 2017

2017-06-12 - 2017-06-14
Kielce, Poland
Exhibitors: 262
Download application
Venue:
Kielce Fairground

Zakladowa 1
25-672 Kielce Kielce, Poland

Religion and philosophy
Building and renovation
Sacroexpo w tym roku odbyło się w dniach 12-14 Czerwca w Kielcach. Jest to Międzynarodowa Wystawa Budownictwa i Wyposażenia Kościelnego, Dewocjonaliów oraz Sztuki Sakralnej. Kielce mają zaszczyt pochwalić się już 18 stą odsłoną Sacroexpo. Łączy ona zarówno tradycyjną sztukę, budownictwo sakralne, jak i te bardziej nowoczesne dzieła. W obecnym roku organizatorzy cieszyli się równie dużym zainteresowaniem ludzi, jakie było w poprzednim. Wystawa ta staje się coraz bardziej popularna i przyciąga do siebie ludzi z całej Polski oraz zagranicy. Możemy na niej zauważyć między innymi przedstawicieli duszpasterstwa oraz wierzących ludzi, którzy chcą podziwiać i poznać często unikalne dewocjonalia, których nie znajdą w żadnym sklepie. Kielecką halę odwiedziło około 4500 tysięcy zwiedzających. Każdy z nas mógł poznać dzięki Sacroexpo najnowsze trendy w sztuce sakralnej oraz zobaczyć coraz to nowocześniejsze budownictwo i dalsze plany budowania unikatowych budynków kościelnych. Na targach Sacroexpo nie zabrakło, wszelakiego rodzaju tradycyjnych eksponatów. Tak jak w ubiegłym roku, goszczono wielu zagranicznych wystawców. To pokazuje nam, jak bardzo prestiżowe są te targi oraz cenione przez obcojęzycznych gości. Oprócz eksponatów i w tym roku atrakcją dla gości było wręczenie Papieskiego Medalu, warsztaty, konferencje. Takie spotkania, na których można wymienić swoje opinie, cieszą się dużą popularnością i szerokim gronem zainteresowanych. Wszyscy wystawcy pragną wymienić się swoim doświadczeniem i spostrzeżeniami. Jak na większości takich imprez, przeważa dużo biznesu. Warto jednak udać się tam, żeby poznać lepiej sztukę sakralną.

W tych samych dniach odbył się również Europejski Salon Nowych Technologii Dla Muzeów, Konserwacji Zabytków i Dziedzictwa Narodowego EXPOSITO.
Na targach zaprezentowały się firmy związane z branżą nie tylko z całej Polski, ale też z Włoch, Stanów Zjednoczonych, Ukrainy czy Węgier.
EXPOSITO jest wyjątkowym wydarzeniem targowym, który łączy biznes z kulturą. Od 13 lat podczas trwania wystawy przyznawany jest medal Papieskiej Rady ds. Kultury Per Artem ad Deum. W tym roku wyróżnienia przyznane zostały zamieszkującej na stałe w Salzburgu reporterce Claudii Heznier, czeskiemu duchownemu katolickiemu ks. Tomasowi Halikowi oraz prezbiterowi katolickiemu i profesorowi nauk teologicznych ks. prof. Michałowi Kazimierzowi Hellerowi. Po wszystkim odbyła się także uroczysta konferencja Per Artem ad Deum z udziałem laureatów.
Tegoroczna edycja targów EXPOSITO odbyła się pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Kielce, Marszałka Województwa Świętokrzyskiego oraz Wojewody Świętokrzyskiego. Patronat medialny nad wydarzeniem objęła Telewizja Polska, fundacja "Heretitas" i kwartalnik "Akcent".