EXPO-GAS 2017

2017-04-26 - 2017-04-27
Kielce, Poland
Exhibitors: 113

Venue:
Kielce Fairground

Zakladowa 1
25-672 Kielce Kielce, Poland

Energetics
W dniach 26-27 kwietnia na terenie Targów Kielce po raz kolejny zostały zorganizowane Targi Techniki Gazowniczej EXPO-GAS. Jak zwykle była to wyjątkowa okazja do spotkania się w jednym miejscu ekspertów z branży gazowniczej i naftowej, nie tylko z Polski.
Tym razem podczas Targów Techniki Gazowniczej EXPO-GAS zaprezentował się aż 114 wystawców. Pośród nich nie zabrakło producentów aparatury kontrolno-pomiarowej stosowanej w gazownictwie czy osprzętu służącego do budowy i wyposażenia profesjonalnych gazociągów. Ogromna była tez frekwencja w gronie zwiedzających. Jak zawsze też dużą popularnością cieszyły się wydarzenia towarzyszące.
Pierwszego dnia imprezy odbyła się konferencja tematyczna "Gaz ziemny jako wsparcie dla bezpieczeństwa rynku energii i ochrony środowiska". Omawiano podczas niej aktualne problemy oraz przyszłość rynku energii i ochrony środowiska. Drugiego dnia targów EXPO-GAS miały miejsce  z kolei warsztaty techniczne z zakresu standaryzacji technicznej. Zorganizowała je Izba Gospodarcza Gazownictwa. Prowadził je Kazimierz Nowak przewodniczący Komitetu Standardu Technicznego Izby Gospodarczej Gazownictwa.
Tradycyjnie już w czasie trwania targów gazowniczych nagrodzono najlepsze prezentowane produkty. W czasie uroczystej gali wręczono wyróżnienia oraz medale Targów Kielce, a także specjalne nagrody Izby Gospodarczej Gazownictwa. Oprócz tego do rąk "Zasłużonych dla przemysłu naftowego i gazowniczego" trafiły odznaczenia państwowe  przyznane przez Ministerstwo Energii.