DOM & OGRÓD i TY 2017

2017-04-07 - 2017-04-09
Kielce, Poland
Exhibitors: 284

Venue:
Building and renovation
Decoration and Interior
House and garden
W dniach 7 – 9 kwietnia 2017 roku odbyła się XXIV już edycja popularnych kieleckich targów Dom, Ogród i Ty. Jest to chętnie odwiedzane wydarzenie przez mieszkańców Kielc i okolic, którzy oczekują początku wiosny, by zabrać się za prace ogrodnicze na działce, w ogrodzie, czy też planują aranżację swoich balkonów. Ci z nich, którzy natomiast stają przed decyzją o budowie domu, czy remoncie mieszkania, mogli znaleźć odpowiedzi na nurtujące ich pytania podczas targów.

Każdego dnia trwania targów DOM, OGRÓD i TY 2017 uczestnicy mieli okazję wziąć udział w ekspozycji otwartej dla publiczności, podczas której zapoznawali się z najnowszymi trendami projektowania ogrodów, oglądali najmodniejsze meble ogrodowe oraz poznawali inne ciekawe rozwiązania dla miłośników zieleni.

Osoby bardziej zainteresowane teoretyczną częścią targów mogły wziąć udział w dwóch konferencjach. Pierwsza z nich, zatytułowana „Zieleń potrzebna od zaraz” została zorganizowana przez Urząd Miasta Kielce oraz Targi Kielce, natomiast druga o tytule „Kamień w złożu, krajobrazie i architekturze” udostępniona została publiczności dzięki Oddziałowi Świętokrzyskiemu Państwowego Instytutu Geologicznego w Kielcach.

Mieszkańcy Kielc, którzy rozważają przeprowadzenie remontu lub zmianę wystroju swoich domów, mieli okazję wziąć udział w pokazach miejscowych parkieciarzy zorganizowanych przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy. Prezentacje te odbywały się każdego dnia targów.
W niedzielę 9 kwietnia, odwiedzający mogli także zapoznać się z Inspiracjami 2017 roku w dziedzinie architektury, projektowania wnętrz, kredytowania i nieruchomości. Porady były udzielane przez ekspertów w każdej dziedzinie.

Z atrakcji dostępnych w trakcie trwania wystawy warto wymienić także pokaz prawidłowego sadzenia drzew i technologii z tym związanych. Odwiedzający mogli więc nabyć nieco praktycznej wiedzy i nauczyć się tej niełatwej sztuki od najlepszych.
Oprócz atrakcji dla odwiedzających, podczas tej edycji targów DOM, OGRÓD i TY odbyły się również Ogólnopolskie Zawody Architektury Krajobrazu „Ogród i Ty”, w której mogli zmierzyć się profesjonaliści na rynku projektowania krajobrazu.

O wysokiej wartości i jakości targów DOM, OGRÓD i TY świadczy ich rosnąca z roku na rok popularność. Oprócz możliwości zapoznania się z nowościami ogrodniczymi jest to doskonała okazja na spędzanie wolnego czasu w gronie rodzinnym oraz uzyskania bezpłatnych fachowych porad od ekspertów.