PRACA KARIERA ROZWÓJ 2017

2017-04-04 - 2017-04-04
Kielce, Poland
Exhibitors: 37

Venue:
Education and training
Employment
Na początku kwietnia 2017 roku w Kielcach już po raz 11 odbyły się targi poświęcone pracy. Podobnie jak w latach ubiegłych, także i tym razem studenci wspólnie z przedstawicielami uczelni oraz pracodawców zorganizowali targi, na których przede wszystkim młodzi ludzie mogli zorientować się w sytuacji na lokalnym rynku pracy. Kielce odwiedzili też licznie potencjalni pracodawcy, szukający dobrych kandydatów oraz chcący wzmocnić swój wizerunek wśród studentów i absolwentów. Targi Praca Kariera Rozwój stanowiły także okazję do wymiany poglądów na temat kondycji współczesnego rynku zatrudnienia w województwie świętokrzyskim.
 
Nie tylko praca na etacie
Rynek pracy zmienia się, a targi Praca Kariera Rozwój to miejsce, w którym można bliżej przyjrzeć się rządzącym nim zasadom. Szczególne zainteresowanie było widoczne wśród młodych absolwentów uczelni wyższych. Znalezienie pierwszej pracy po zakończeniu nauki bywa trudne, ale podczas targów w Kielcach wielu młodych ludzi zapoznało się z ofertą praktyk, staży i szkoleń. Dzięki zdobytym tam informacjom studenci i absolwenci mają większe szanse na zdobycie pierwszej pracy. Poza tym targi to także okazja nawiązania kontaktów z rekrutującymi oraz przedstawicielami potencjalnych pracodawców.
 
Rzetelna organizacja
XI edycja targów Praca Kariera Rozwój cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Wpływ miała na to jak co roku rzetelna organizacja. Szeroka formuła tego wydarzenia sprawiła, że Kielce odwiedziło wielu młodych ludzi. Nie tylko tych poszukujących pierwszej pracy, ale także chcących zmienić ścieżkę zatrudnienia czy zaangażować się w rozwój osobisty. Za organizację targów w Kielcach odpowiadały Targi Kielce, Wyższa Szkoła Ekonomi, Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach, Świętokrzyski Związek Pracodawców Prywatnych Lewiatan oraz oczywiście stowarzyszenie AIESEC.