STACJA PALIW 2017

2017-05-17 - 2017-05-19
Warszawa, Poland
Exhibitors: 88

Venue:
Workshop equipment
Transport and logistics
Parts
Petrochemical industry
W dniach 17-19 maja 2017 roku w warszawskim Centrum EXPO XXI odbyła się 24. edycja Międzynarodowych Targów Stacja Paliw, które organizowane są przez Polską Izbę Paliw Płynnych. Tym razem wystawę odwiedził sam Minister Energii Krzysztof Tchórzewski, który zapowiedział budowę sieci szybkich ładowarek EV.

Jedną z większych atrakcji targów Stacja Paliwa były elektryczne samochody Tesla i BMW. W trakcie imprezy temat elektromobilności poruszony został także podczas Akademii Przedsiębiorcy, organizowanej przez Ekoenergetykę Polską. Poza tym odbyło się tradycyjnie już Forum Dyskusyjne dotyczące rynku paliw płynnych. Skorzystać można było ze stref doradztwa i B2B.

Sporym zainteresowaniem podczas tegorocznej edycji Stacji Paliw cieszyło się stoisko PKN Orlen. Firma ta oferuje bowiem współpracę franczyzową. Na stoiskach niezależnych importerów paliw o jakości paliw w sportach motorowych opowiadali rajdowiec Michał Kościuszko oraz  Klaudia Podkalicka z TEAM Total.  Stoisko firmy Unicode Systems odwiedził sam ambasador Republiki Cezskiej Jakub Karfik.

Jednak Stacja Paliw to również usługi pozapaliwowe. Bardzo oblegane były stoiska Subway czy Burger King. Na terenie otwartym przed halą zwiedzający mogli się zapoznać z nowościami w Miasteczku Myjni oraz Strefie Cystern. W mobilnym laboratorium PIMOT można było szybko sprawdzić jakość paliwa w swoim aucie.

Targi Stacja Paliw jak zawsze spotkały się z ciepłym przyjęciem i dużym zainteresowaniem. Już planowana jest ich kolejna edycja w  maju przyszłego roku.