PACKAGING INNOVATIONS WARSZAWA 2017

2017-04-04 - 2017-04-05
Warszawa, Poland
Exhibitors: 184

Venue:
EXPO XXI Center Warszawa

Prądzyńskiego 12/14
01-222 Warsaw Warszawa, Poland

Już po raz dziewiąty Warszawa  gościła  Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations. Impreza odbyła się 4 i 5 kwietnia 2017 roku. Jest to największa tego typu impreza w Europie Środkowo - Wschodniej. Dlatego nic dziwnego, że z roku na rok przyciąga nowych wystawców.

Targi Packaging Innovations obfitowały w wiele ciekawych wydarzeń. Zwiedzający mogli spotkać się z wystawcami, poznać ich ofertę. Ale to nie wszystko. Targi obfitowały w wiele wydarzeń towarzyszących, konferencji, prezentacji oraz warsztatów. Równie dużym zainteresowaniem cieszyła się Strefa Studenta.

Organizatorzy targów przygotowali dla zwiedzających aż trzy profesjonalne konferencje. Wyjątkowo ciekawa była konferencja „Label Innovations”, jej głównym tematem były wyzwania jakie stoją przed rynkiem opakowań. Konferencja była adresowana przede wszystkim do właścicieli małych i średnich przedsiębiorstw. Równie ciekawa była konferencja dotycząca personalizacji opakowań. Uczestnicy mogli się dowiedzieć jak spersonalizować dany produkt zgodnie z oczekiwaniami klienta.

Sercem targów była strefa workShops. W dwóch halach wystawowych odwiedzający mogli obejrzeć specjalnie przygotowane prezentacje, wziąć udział w warsztatach. To właśnie w tym miejscu specjaliści dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem z uczestnikami. Cała wiedza została przedstawiona w ciekawy i przystępny sposób. 
 
Udział w Targach to także ogromna szansa dla młodych projektantów z aspiracjami. To  właśnie z myślą o nich organizatorzy przygotowali Strefę Studenta. Strefa Studenta to konkurs adresowany do osób, które dopiero stawiają pierwsze kroki w branży. Młodzi mogą poznać specyfikę branży oraz nawiązać wartościowe kontakty biznesowe.
Zadaniem konkursowym było zaprojektowanie i wykonanie prototypu opakowania. Najlepsze pomysły mają szanse na wprowadzenie do masowej produkcji.
 
Kolejna edycja targów planowana jest na 17 i 18 kwietnia 2018 roku. Impreza po raz kolejny odbędzie się w Warszawie.