EUROLAB 2017

2017-03-29 - 2017-03-31
Warszawa, Poland
Exhibitors: 140

Venue:
Research and development
Warszawskie Centrum Targowo-Kongresowe w dniach 29-31 marca stało się areną 19. Międzynarodowych Targów Analityki i Technik Pomiarowych EuroLab 2017 połączonych z 6.Targami Techniki Kryminalistycznej CrimeLab 2017. Przez 3 dni specjaliści z całej Europy mogli poznać najnowsze propozycję producentów sprzętu, poszerzyć swoją wiedzę podczas prelekcji specjalistów z zakresu badań laboratoryjnych oraz rozwinąć swoją sieć kontaktów. 
Organizowane w Warszawie targi były wyjątkową okazją dla wystawców, aby zaprezentować swoje propozycje, dużej, liczącej ponad sześć tysięcy grupie uczestników. Chętnie mogli poznać ofertę dziesiątek firm z Polski i Europy. Na stoiskach można było znaleźć sprzęt wszelkiego rodzaju od odzieży ochronnej po skomplikowane rozwiązania informatyczne, mające na celu wspomaganie pracy całego laboratorium. Na uczestników EuroLab czekały również atrakcje przygotowane przez wystawców, jak np. wzorcowe laboratorium zbudowane przez polską firmę DanLab.
Uczestnicy przez 3 dni targów nie mogli narzekać na nudę. Poza dziesiątkami stoisk producentów, ważną częścią EuroLab były wykłady podczas, których najwybitniejsi specjaliści zarówno z Polski, jak i z zagranicy, prezentowali ostatnie odkrycia w zakresie badań laboratoryjnych, pozwalając na poszerzenie horyzontów. Dla Studentów oraz świeżo upieczonych absolwentów, EuroLab dał możliwość porozmawiania z pracodawcami i uzyskania informacji na temat stażów i pracy. 
Targi były również spotkaniem biznesu z nauką. Naukowcy Polskiej Akademii Nauk, odbyli spotkanie z wystawcami, podczas którego zaprezentowali ostatnie osiągnięcia instytutów oraz przykłady skutecznej współpracy przy wdrożeniu innowacji.
Dzięki targom Eurolab Warszawa na kilka dni stała się polską, jeżeli nie europejską stolicą badań laboratoryjnych. Udział w targach był korzystnym doświadczeniem zarówno dla uczestników, którzy mogli poszerzyć wiedzę oraz zapoznać się z nowinkami na rynku, jak i dla wystawców, którzy mogli nie tylko pokazać swoją ofertę, ale także zapoznać się z wynikami badań i propozycjami inwestycyjnymi.