FruitPro 2017

2017-02-01 - 2017-02-02
Warszawa, Poland
Exhibitors: 101

Venue:
Agriculture
Production machines
W dniach 1-2 lutego 2017 roku w Warszawskim Centrum Expo XXI odbyła się XIII już edycja Międzynarodowych Targów Agrotechniki Sadowniczej FruitPro organizowanej jak zawsze przez BASF Polska oraz Katedrę Sadownictwa Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.
Tym razem imprezę targową odwiedziło łącznie niemal 5000 osób. Podczas FruitPro zaprezentowało się około 100 wystawców prezentujących najnowsze rozwiązania w dziedzinie produkcji, magazynowania czy dystrybuowania owoców. Było to, jak co roku, najważniejsze w Polsce spotkanie ekspertów i praktyków branży sadowniczej z całej Europy.
Zwiedzający mogli wysłuchać panelu 14 wykładów w warunkach kinowych. Do ich dyspozycji oddane zostały wielkoformatowe ekrany o powierzchni kilkuset metrów kwadratowych oraz wygodne fotele. Pierwszy dzień imprezy poświęcony został kwestii wyzwań jakie stoją przed sadownictwem w tym roku. Dyskutowano między innymi o eksporcie polskich jabłek za granicę. Ten temat zainteresował niemal 1000 słuchaczy z Polski i Europy.
Drugi dzień Międzynarodowych Targów Agrotechniki Sadowniczej FruitPro dotyczył już zagadnień czysto praktycznych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się m.in. wykłady odnośnie integrowanego nawadniania sadów czy problemów związanych z szkodnikiem jakim jest mączniak jabłoni. Zorganizowano też konkurs wiedzy z zakresu sadownictwa. Do wygrania były kupony zniżkowe na zakupy produktów firmy BASF m.in. elan Pro - nowego na rynku fungicydu z technologią proaktywną do ochrony przed parchem.