WOD-KAN 2017

2017-05-16 - 2017-05-18
Bydgoszcz, Poland
Exhibitors: 337
Water, sewage industry
Building and renovation
W dniach 16-18 maja bieżącego roku w Bydgoszczy odbyła się jubileuszowa, 25. już edycja Międzynarodowych Targów Maszyn i Urządzeń dla Wodociągów i Kanalizacji WOD-KAN. Organizacją tradycyjnie zajęła się Izba Gospodarcza "Wodociągi Polskie". W tym roku honorowy patronat nad imprezą objął podsekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska Mariusz Gajda, a także Iwona Koza - prezes Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej.

Targi WOD-KAN  odwiedzili jak zawsze znamienici goście - Anna Kamińska, dyrektor Departamentu Bezpieczeństwa Wody oraz Ewa Kamieńska, Anna Czyżewska, Andrzej Deres i Roman Wójcik z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Tegoroczna edycja przyciągnęła około 400 wystawców prezentujących produkty 500 marek. Wiele firm do Bydgoszczy przyjeżdża co roku - Enko-Pomiar, Apator Powogaz czy Alter. Jednak targi budzą zainteresowanie nie tylko polskich przedsiębiorstw, ale też tych zagranicznych z Niemiec, Litwy, Czech, Japonii, Izraela, Holandii, Hiszpanii czy Włoch.

Co roku targom WOD-KAN towarzyszą konkursy na najciekawszą ekspozycję oraz za wyjątkowe rozwiązanie techniczne. Zwycięzcy w obu kategoriach otrzymują pamiątkową statuetkę Grand Prix. Tym razem nagroda z nowości powędrowała w ręce aż trzech firm - Gremes z Bolesławca, MD Enerprice z Bytomia oraz Wofilu z Krynicy. Z kolei najlepsze stoiska wystawiennicze zaprezentowały Hawle, Ebro Trade oraz Interhandler. Dla zainteresowanych istniała też możliwość wzięcia udziału w międzynarodowym kongresie ENVICON WATER.

Gallery