GREENPOWER 2017

2017-05-23 - 2017-05-25
Poznań, Poland
Exhibitors: 49

Venue:
Międzynarodowe Targi Poznańskie (MTP)

ul. Glogowska 14
60-734 Poznań Poznań, Poland

Energetics
Renewable energy sources
Waste management
Water, sewage industry
Targi Greenpower odbyły się od 23 do 25 maja 2017 w Poznaniu. Zgromadziły szereg wystawców z całego świata, warto wspomnieć tutaj chociażby o obecności ponad 150 firm: z Polski, Niemiec, Grecji, Szwecji czy też nawet odległych Chin. Partnerem Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej została firma ENEA S.A. Całość obfitowała w wymianę wiedzy oraz doświadczeń z zakresu Odnawialnych Źródeł Energii.
Greenpower to szereg wydarzeń konferencyjnych, obecność stanowisk branżowych, ale także i praktyczne podejście do sprawy energetyki. W 2017 roku dużym zainteresowaniem cieszyło się zwłaszcza stanowisko Tesli, która przedstawiła na targach nowy pojazd wykorzystujący napęd elektryczny. Oprócz samych samochodów, uczestnicy targów mieli także przyjemność zobaczenia stacji ładowania aut z napędem elektrycznym czy też wielu nowinek z branży OZE. Wszystko to pod okiem specjalistów z branży, którzy z chęcią służyli pomocą i odpowiadali na nurtujące pytania.
Przyznano także złote medale targów Greenpower. W 2017 roku zaszczyt ich otrzymania przypadł pomysłowi innowacyjnego systemu grzewczego połączonego z zasilaniem budynku (firmy PV ENERGIA Polska) a także idei efektywnego zarządzania energią elektryczną przy pomocy Fronius Ohm Pilota (technologii austriackiej firmy Fronius International GmbH).
Całe wydarzenie, jak co roku przyciągnęło całą rzeszę zainteresowanych ,,zieloną energią’’. Jak widać, temat OZE nadal należy do popularnych a ilość wystawców i nowych pomysłów pokazuje, że jest również perspektywiczny. Szacuje się, że w targach udział wzięło ponad 5500 profesjonalistów z zakresu energetyki odnawialnej.