EXPOPOWER 2017

2017-05-23 - 2017-05-25
Poznań, Poland
Exhibitors: 74

Venue:
Renewable energy sources
W dniach 23-25 maja 2017 roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w ramach Energy Future Week odbyły się Międzynarodowe Targi Energetyki EXPOPOWER, którym towarzyszyły Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej GREENPOWER. Tegoroczna edycja odbyła się pod patronatem ENEA S.A.

W czasie trwania  EXPOPOWER swoją ofertę zaprezentowało niemal 150 wystawców z kraju i zagranicy - Niemiec, Grecji, Szwecji, Chin i Szwajcarii. Przez trzy dni teren MTP odwiedziło ponad 5,5 tysiąca zwiedzających. Jak zawsze wyróżniono innowacyjne produkty, stworzone w oparciu o nowoczesne technologie. Tym razem wyróżniono m.i.n. EVB za Stację Ładowania Pojazdów, SCHNEIDER ELECTRIC za stację cyfrową oraz ELESTER – PKP Sp. z o.o. za sterownik programowalny CZAT7.

Tradycyjnie już w czasie EXPOPOWER goście mogli wziąć udział  w licznych wydarzeniach towarzyszących. Z dużym zainteresowaniem spotkała się konferencja „Energooszczędność w oświetleniu – Technika Świetlna 2017” zorganizowana przez Politechnikę Poznańską, Stowarzyszenie Elektryków Polskich oraz Wielkopolską Izbę Inżynierów Budownictwa oraz II Branżowe Forum Fotowoltaiczne odbywające się dzięki wydawnictwu Glob Energia.
Nieco wiedzy można było pozyskać nie tylko w czasie wykładów, ale i na stoiskach, gdzie prezentowano nowości rynkowe. Wiele z nich miało swoją premierę właśnie na targach. Cegielski Poznań S.A. zaprezentował m.in. najnowsze napędy elektryczne z pięciofazowym silnikiem indukcyjnym, które są najnowocześniejszym obecnie rozwiązaniem na rynku.