TRAKO 2017

2017-09-26 - 2017-09-29
Gdańsk, Poland
Exhibitors: 625

Venue:
Transport and logistics
W dniach 26-29 września na terenie gdańskiego Centrum Wystawienniczo-Kongresowego AMBEREXPO już po raz 12 odbyły się Targi Kolejowe TRAKO 2017. To największe tego typu wydarzenie w Polsce i drugie w Europie. W czasie trwania imprezy zaprezentowało się ponad 700 wystawców z 25 krajów  z całego świata. Patronat nad targami objął Minister Infrastruktury i Budownictwa.

TRAKO to tradycyjnie już miejsce spotkań firm działających w branży kolejowej czy tramwajowej. Jak zawsze imprezie towarzyszyły liczne wydarzenia - debaty, seminaria, konferencje czy prezentacje tematyczne. Na terenach zewnętrznych można było podziwiać pulpit lokomotywy ET41 podłączony pod Maszynę - Symulator Pojazdów Szynowych.  Poza tym zaprezentowano Inteligentny Rozjazd firmy Track Tec.

Tuż przed targami TRAKO odbyła się konferencja techniczna IGKM "Komunikacją tramwajową w przyszłość - potrzeby i uwarunkowania" oraz seminarium "Uwarunkowania dopuszczania do eksploatacji taboru kolejowego modernizowanego i nowego" zorganizowane przez Stowarzyszenie na rzecz Interoperacyjności i Rozwoju Transportu Szynowego i organizatora targów. W dyskusji "Stworzenie ram regulacyjnych dla rozwoju zrównoważonego transportu w UE" wziął udział min. Minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk.

 Po raz pierwszy imprezie towarzyszył Dzień Kariery, który miał miejsce 29 września. W jego ramach wystawcy targów TRAKO mogli zaoferować odwiedzającym ciekawe oferty pracy, stażów czy praktyk. W programie znalazły się również ciekawe warsztaty i prezentacje.