SAKRALIA 2016

2016-11-16 - 2016-11-18
Poznań, Poland
Exhibitors: 40

Venue:
Religion and philosophy
W dniach 16-18 listopada 2016 roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich po raz siódmy odbyły się Targi Wyposażenia Kościołów, Przedmiotów Liturgicznych i Dewocjonaliów Sakralia 2016. Jak zwykle cieszyły się ogromnym zainteresowaniem ze strony zwiedzających i wystawców.
Sakralia to jedyna w Polsce tak duża okazja do zapoznania się przez księży, katechetów oraz przedstawicieli rad parafialnych z ofertami producentów towarów i usług dla parafii, zakonów i instytucji działających na rzecz Kościoła. Oprócz stoisk targowych jak zawsze na gości czekały ciekawe warsztaty i konferencje. Podczas edycji 2016 z dużym zainteresowaniem spotkała się m.in. wystawa Międzynarodowe Sympozjum Rzeźby w Kamieniu "Gravitas" oraz Konferencja dla Katechetów "Motywy biblijne - między tekstem a obrazem".
W czasie targów Sakralia tradycyjnie przyznano już złoty medal MTP. Tym razem powędrował on do Firmy Szydlak z Krotoszyna i Ludwisarni Felczyńskich z Taciszowa za dzwon spiżowy z napędem jednoosiowym UNIBELL II. Na duchownych czekały także ciekawe konkursy z nagrodami.
Patronatem medialnym Targi Sakralia 2016 objęli m.in. "Przewodnik katolicki", "Niedziela" oraz portal obiektysakralne.pl. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął natomiast m.in. Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki Metropolita Poznański Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski oraz Jego Ekscelencja Ksiądz Wojciech Polak Metropolita Gnieźnieński Prymas Polski i Jego Ekscelencja Ksiądz Andrzej Dzięga Metropolita Szczecińsko-Kamieński.