MEMENTO POZNAŃ 2016

2016-11-17 - 2016-11-19
Poznań, Poland
Exhibitors: 59

Venue:
Religion and philosophy
Minerals, ores and natural stones
Materials and equipment
W dniach 17-19 listopada na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyła się kolejna już edycja Targów Funeralnych MEMENTO POZNAŃ im. Wojciecha Krawczyka. To najstarsza w Polsce impreza targowa skierowana do przedsiębiorców pracujących w branży pogrzebowej. Wydarzenie regularnie organizowane jest przez MTP oraz Polskie Stowarzyszenie Pogrzebowe.
Targi MEMENTO POZNAŃ to jedyne polskie targi, które otrzymały rekomendację Światowej Organizacji Operatorów Funeralnych FIAT-IFTA. W czasie ich trwania prezentują się przede wszystkim firmy i przedsiębiorstwa zajmujące się budownictwem cmentarnym, akcesoriami pogrzebowymi, oprogramowaniem dla administracji cmentarzy, a także urządzeniami chłodniczymi.
Tradycyjnie targom MEMENTO POZNAŃ towarzyszyły liczne warsztaty i szkolenia. W czasie trwania imprezy odbyły się min. pokaz mody CARMEN, wystawa kalendarza LINDNER 2017, wystawa prac egzaminacyjnych Polskiej Szkoły Florystycznej z Poznania oraz liczne warsztaty florystyczne. Dużą popularnością cieszyła się ponadto konferencja zorganizowana pod patronatem Pogrzebowej Grupy Wyszehradzkiej "Groby wojenne Europy Środkowo-Wschodniej". W czasie targów zaprezentowano także po raz pierwszy nowy model elektrycznego karawanu Melex 4xx oraz nowoczesny namiot pogrzebowy Octa Pro.
Patronatem medialnym Targi MEMENTO objęli m.in. "Świat Kamienia", dwumiesięcznik funeralny "Memento", pożegnaj.pl czy obiektysakralne.pl. Już w tej chwili planowana jest kolejna edycja Targów Funeralnych MEMENTO POZNAŃ.