DREMA 2016

2016-09-13 - 2016-09-16
Poznań, Poland
Exhibitors: 330
WOOD PROCESSING
PRODUCTION MACHINES
W dniach 13-16 września 2016 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyły się największe w Europie Środkowo-Wschodniej Międzynarodowe Targi Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA. Tym razem impreza odbyła się równocześnie z targami SOFAB, INTERMIC i FURNICA, które odwiedziło łącznie przez 4 dni ich trwania 15 500 osób.
Ekspozycja zajęła tym razem aż 7 pawilonów wystawienniczych i teren otwarty. W targach swoje usługi i produkty zaprezentowało niemal 500 wystawców, z czego niemal połowa przyjechała z zagranicy. Jak co roku DREMA została objęta patronatem Europejskiej Federacji Producentów Maszyn do Obróbki Drewna EUMABOIS. Ponadto impreza uzyskała także rekomendację Polskiej Izby Przemysłu Targowego. Dzięki współpracy z licznymi instytucjami i stowarzyszeniami udało się po raz kolejny zaprezentować potencjał polskiego przemysłu meblarskiego.
Od kilku lat targi DREMA są połączone z projektem Drema Dzieciom. W czasie trwania imprezy pracowały dwie fabryki mebli, których produkty zostały przekazane na cele charytatywne za pomocą Caritas Archidiecezji Poznańskiej. Dużym zainteresowaniem cieszyły się też Warsztaty Branży Parkietów i Usług Parkieciarskich, efektowne pokazy lakiernicze zorganizowane przez czasopismo "Lakiernictwo Przemysłowe" oraz konferencja „Ograniczanie zagrożeń zawodowych w zakładach produkujących wyroby tartaczne i wyroby z drewna”. Targi odwiedził Wicepremier i Minister Rozwoju Mateusz Morawiecki, który wziął udział w Ogólnopolskim Kongresie Meblarskim.

Gallery