METAL & ALUMINIUM & NONFERMET & RECYKLING & CONTROL-TECH 2016

2016-09-20 - 2016-09-22
Kielce, Poland
Exhibitors: 421
Download application
Venue:
Metal processing
Production machines
Międzynarodowe Targi Technologii dla Odlewnictwa METAL oraz wystawy ALUMINIUM&NONFERMET, RECYKLING i CONTROL-TECH, które odbyły się we wrześniu ubiegłego roku w Kielcach były pod wieloma względami rekordowe. W wydarzeniu uczestniczyło bowiem aż 451 wystawców i firm reprezentowanych przez 30 krajów, którzy zajęli ponad 9 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni wystawienniczej.

Było to niewątpliwie największe wydarzenie branży odlewniczej w całej Europie Środkowo-Wschodniej i największe tego typu targi na przestrzeni ostatnich lat. Dużą popularnością cieszył się przede wszystkim temat odlewnictwa ciśnieniowego. Na Międzynarodowych Targach Technologii dla Odlewnictwa METAL swoich przedstawicieli miały firmy m.in. z Austrii, Chin, Francji, Holandii, Niemiec, Norwegii, Szwajcarii, Stanów Zjednoczonych czy Wielkiej Brytanii. 60% wystawców stanowiły polskie przedsiębiorstwa.

Duże znaczenie przy organizacji targów METAL miało wsparcie merytoryczne ze strony Stowarzyszenia Technicznego Odlewników Polskich oraz obchodzącego już jubileusz 70. lecia istnienia, krakowskiego Instytutu Odlewnictwa. Ponadto Międzynarodowe Targi Technologii dla Odlewnictwa METAL od wielu lat otrzymują pomoc także od Akademii Górniczo-Hutniczej czy Politechniki Śląskiej, a także cenionych w branży portali i wydawnictw z całego świata.

Międzynarodowe Targi Technologii dla Odlewnictwa METAL oraz wystawy ALUMINIUM&NONFERMET, RECYKLING i CONTROL-TECH były okazją do promowania innowacyjnych technologii oraz spotkania się specjalistów z Polski i zagranicy. W 2016 roku po raz 57. odbyła się także Konferencja "Krzepnięcie i Krystalizacja Metali". Z dużym zainteresowaniem spotkały się także liczne seminaria techniczno-szkoleniowe.