TARGI KSIĄŻKI W KRAKOWIE 2016

2016-10-27 - 2016-10-30
Kraków, Poland
Exhibitors: 631
PUBLISHING AND PRINTING INDUSTRY
W październiku 2016 roku odbyły się Targi Książki w Krakowie. W tym wydarzeniu kulturalnym wzięło udział ponad 68 tysięcy zwiedzających oraz blisko 700 wystawców polskich i zagranicznych. Krakowska impreza odbywała się na powierzchni 9990 metrów kwadratowych.
Targi Książki w Krakowie to ogromne i ciągle rozwijające się przedsięwzięcie. Podczas targów miały miejsce liczne warsztaty i panele związane z branżą wydawniczą a także księgarską. Zwiedzający przybyli na Targi Książki w Krakowie mogli wziąć udział w spotkaniach z autorami na stoiskach oraz salach seminaryjnych. Targi Książki były także okazją do wzięcia udziału w licznych konkursach i wystawach. Organizatorzy na hali targów stworzyli salony podzielone tematycznie. Znajdowały się tam na przykład: Salon Komiksu, Salon Książki Dziecięcej i Młodzieżowej, Salon Nowych Mediów, Salon Wydawców Religijnych i wiele innych. Dzięki temu każdy czytelnik, niezależnie od preferencji, mógł znaleźć coś odpowiadającego jego gustom i zainteresowaniom.
Kraków stanowi doskonałe miejsce do zorganizowania takiego rodzaju targów. Jest to miasto bardzo kulturalne, w którym znajduje się wiele prestiżowych akademii i uniwersytetów. Atmosfera ta sprzyjała organizacji święta książki na terenie całego miasta Kraków. Były to między innymi: spotkania, happeningi literackie, spektakle w teatrach i wydarzenia muzyczne. 20. edycja Targów Książki w Krakowie była nie tylko jubileuszowa, ale i największa. Z każdym rokiem wydarzenie to rozwija się coraz bardziej.

Gallery