KOMPOZYT-EXPO 2016

2016-10-05 - 2016-10-06
Kraków, Poland
Exhibitors: 188
Other materials and substances
Chemical industry
Plastics and rubber products
W dniach 5-6 października w krakowskiej hali EXPO odbyła się siódma już edycja Międzynarodowych Targów Materiałów, Technologii i Wyrobów Kompozytowych Kompozyt-Expo. W czasie trwania imprezy zaprezentowało się ponad 200 wystawców z całego świata. Równocześnie odbywały się Międzynarodowe Targi Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych "SyMas", a także Międzynarodowe targi Utrzymania Ruchu, Planowania i Optymalizacji Produkcji "Maintenance".
Patronat honorowy nad targam Kompozyt-Expo w tym roku objął Marszałek Województwa Małopolskiego Jacek Krupa, Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski oraz Ministerstwo Rozwoju. Nowością była specjalna Strefa Start-up, gdzie mogli zaprezentować się młodzi inżynierowie i przedsiębiorcy. Prężnie działała także Strefa Kariery. Po raz kolejny zorganizowano także Konkurs Targowy na najlepsze i najbardziej innowacyjne produkty w branży. Największą atrakcją tegorocznej edycji targów Kompozyt-Expo była jednak premiera Superdrona, maszyny potrafiącej nie tylko latać, ale też i nurkować. Dzięki specjalnej konstrukcji transmituje on obraz bezpośrednio do gogli, a kamerą mógł sterować każdy z uczestników imprezy.
W ramach konkursu przyznano kilka nagród w różnych kategoriach. W kategorii wyroby z materiałów kompozytowych i ich zastosowanie tryumfował Instytut Zaawansowanych Technologii Wytwarzania, a w kategorii technologie wytwarzania materiałów kompozytowych Nowa Era Materials Sp. z o.o. Ponadto wyróżnienia otrzymały firma Milar Sp. z o.o. oraz POLON-IZOT Sp. z o.o.

Gallery