ExpoWELDING & SteelMET & LASERexpo & FixingTECH EXPO & ROBOTshow &SURFPROTECT 2016

2016-10-18 - 2016-10-20
Sosnowiec, Poland
Exhibitors: 168

Venue:
Expo Silesia Exhibition Centre

ul. Braci Mieroszewskich 124
41-219 Sosnowiec Sosnowiec, Poland

Production process
W dniach 18-20 października 2016 roku w hali Expo Silesia w Sosnowcu odbyła się kolejna edycja Targów Zabezpieczeń Powierzchni SUPERPROTECT. W tym roku równocześnie odbywał się też Salon Robotyzacji i Automatyzacji ROBOTshow, Międzynarodowe Targi Stali, Metali Nieżelaznych, Technologii i Produktów SteelMET, Międzynarodowe Targi Spawalnicze ExpoWEDLING, Targi Techniki Laserowej LASERexpo oraz Targi Technologii Łączenia i Elementów Złączonych FixingTECH.
W czasie trzech dni na wszystkich targach zaprezentowało się kilkuset wystawców z wielu krajów m.in. Węgier, Niemiec, Czech, Kanady, Ukrainy czy Tajwanu. Zaprezentowano też kilkadziesiąt nowości. Wydarzenie odwiedziło ponad 5000 specjalistów, managerów oraz przedstawicieli wyższych uczelni i instytucji różnego rodzaju. Tegorocznym targom ExpoWELDING, SteelMET, LASERexpo, FixingTECH, ROBOTshow, SURFPROTECT jak zawsze towarzyszyły liczne atrakcje. Odbyła się m.in. 58. Konferencja Spawalnicza "Technologie XXI wieku" zorganizowana przez Instytut Spawalnictwa z Gliwic. Poza tym zorganizowano konkurs "Młody Spawacz" i "Mistrz Spawania", w którym brali udział doświadczeni spawacze oraz ci dopiero stawiający pierwsze kroki w zawodzie. Nowością były zawody "Starcie Szlifierzy" przygotowane przez firmę 3M.
Wszystkie imprezy: Targi ExpoWELDING, Targi SteelMET, Targi LASERexpo,Targi FixingTECH, Salon ROBOTshow, Targi SURFPROTECT cieszyły się sporą popularnośćią. Już w tej chwili planowane są kolejne edycje, które odbędą się jesienią 2017 roku.