TOPSOLUTION na Polskiej Fabryce Mebli jako dostawca oprogramowania CAD

2017-08-07 12:11:21
Tegoroczna edycja Polskiej Fabryki Mebli, podczas Międzynarodowych Targów Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA, odbędzie się w dniach 12-15 września pod hasłem DREMA DZIECIOM I SENIOROM. Współorganizatorem wydarzenia jest stowarzyszenie DROMA, które obchodzi 25 – lecie istnienia. Jak co roku, TopSolution, firma zajmująca się wdrażaniem informatycznych systemów CAD/CAM, bierze udział w wydarzeniu, jako dostawca oprogramowania CAD. Nasi specjaliści zajmują się technologią projektu i produkcją przy pomocy systemu TopSolid Wood.

Projekty wykonywane w pokazowych fabrykach mebli stanowi m.in. rozwinięcie koncepcji regału zaprojektowanego przez Sylwię Siekirkę ‘puzzle rack’ (projekt inspirowany pracą Bartosza Cieślaka ‘szafka z puzzli’ - w ramach konkursu „spełnij dziecięce marzenia 2017” organizowanego przez redakcję czasopisma biznes.meble.pl).

Specjaliści z TopSolution otrzymali projekt koncepcyjny. Roman Stadnik – specjalista CAD/CAM odtworzył zaprojektowany przez Sylwię Siekirkę projekt regału w oprogramowaniu TopSolid Wood. Dzięki możliwości tworzenia wolnych formatek i automatycznemu dodaniu okuć, mebel powstał w bardzo krótkim czasie. Za pomocą systemu wygenerowano wykaz elementów, okuć, jak również złożenie materiałowe.

Sylwia Siekirka jest to młoda, utalentowana i bardzo ambitna studentka drugiego stopnia, kierunku architektura wnętrz na Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu - na specjalizacji projektowanie mebli. Sylwia jest trzykrotną laureatką konkursu „Mebel marzeń”. Jest również zdobywcą wielu wyróżnień. Jak sama mówi: bierze udział w konkursach, gdzie nagrodą jest staż w firmach meblarskich. Pozwala Jej to na poznanie branży meblarskiej, jak również na spełnianie swojej pasji. Odbyła już staż w firmie Impress Decor, a przed nią otworem stoją również: IMOS i Schattdecor.

Projektując mebel, który będzie wytworzony podczas Polskiej Fabryki Mebli, Sylwia Siekirka chciała, aby miał on nowoczesna formę. Fronty regału, które można przesuwać w linii horyzontalnej po zetknięciu ze sobą tworzą ciekawą strukturę pasujących do siebie elementów, niczym puzzle. Sylwia zaczęła projektowanie od wielu szkiców, które kolejno zamodelowała w programie 3D.

Wyprodukowane meble w pokazowych fabrykach, zostaną przekazane z pomocą wybranych fundacji do potrzebujących wsparcia seniorów oraz dzieci z domów dziecka, czy rodzin zastępczych.

Zapraszamy DREMA DZIECIOM I SENIOROM 12-15/09/2017

________________________________________________________________________________________
TopSolid Wood to zintegrowany, parametryczny system CAD/CAM dedykowany branży meblarskiej. Pozwala na elastyczne projektowanie mebli w środowisku 3D oraz na automatyczne sterowanie obrabiarkami numerycznymi CNC. Umożliwia również wizualizację i kalkulację z uwzględnieniem pełnej technologii. Jest to rozwiązanie dla produkcji seryjnej i jednostkowej.