Ciągniki marki Zetor zaczęły tworzyć swą historię w powojennym czasie prze- pełnionym optymizmem. Od początków produkcji aż do dziś, zatem przez całe 65 lat, ciągniki ZETOR mimo zmieniających się potrzeb i wymagań użytkowników, nieustannie modernizowane ułatwiają pracę ludziom w gospodarstwach rolnych, firmach komunalnych, budowlanych, transportowych i wielu innych.

Pierwszy traktor Zetor (Z 25) ma w metryce chrztu datę 15 marca 1946, natomiast 15 sierpnia 1946 Handlowa Izba Rzemieślnicza Republiki Czechosłowackiej zatwierdziła znak towarowy dla marki Zetor. Marka ta powstała, tak jak wszystko co jest genialne, bardzo prosto i łatwo: brzmienie wymowy litery „Z“ (zet-), którą w swym znaku stosowała Brnienska Wytwórnia Broni, w której powstały pierwsze traktory, połączył się z dwoma ostatnimi literami słowa traktor (-or) i przyszła marka światowa „ZETOR“ była na świecie!

Ciągniki marki Zetor w ciągu sześćdziesięciu pięciu lat produkcji zostały sprze- dane do około stu państw świata na pięciu kontynentach w ilości ponad 1,2 miliona sztuk. Dlatego dziś możemy śmiało powiedzieć, że Zetor jest naprawdę marką światową.

W niektórych państwach, jak na przykład w Indiach, słowo ZETOR stało się synonimem dla traktora jako takiego.

W roku 1954 została założona Badawczo-Rozwojowa Baza Zetora. W tym okresie na pola wyjechał po bardzo udanych Zetorach 25 i 15 mocniejszy Zetor 30, a w roku 1956 zobaczył światło dzienne nowy silny model Zetor 50 Super o mocy 50 KM.

Business Blog

The exhibitor has not added any news.

Multimedia

Movies (0)

The exhibitor has not have any movies.