Farby Keim'a pojawiły się na ziemiach polskich już pod koniec XIX w. - jeszcze w okresie rozbiorów. A to głównie za sprawą realizacji malowideł sakralnych w świątyniach na Mazowszu, Kujawach, Kaszubach i na Śląsku. Wiele z tych obiektów przetrwało do dnia dzisiejszego w bardzo dobrym stanie. Są one najlepszym i "żywym" dowodem niezrównanej trwałości farb mineralnych Keim'a. Najbardziej znanym przykładem są polichromie Katedry w Płocku wykonane przez Władysława Drapiewskiego w 1904r.

Lata po II wojnie światowej to okres, w którym towary produkowane na Zachodzie bardzo rzadko trafiały na rynek polski. Niemniej, dzięki kontraktom realizowanym przez firmy polskie w krajach Europy Zachodniej, głównie w Niemczech, farby Keim'a były dobrze znane polskim architektom, konserwatorom i wykonawcom. Stąd już na samym początku lat 90 ubiegłego wieku znalazły one zastosowanie w realizacji wielu obiektów, a od momentu rozpoczęcia działalności firmy KEIM Farby Mineralne Sp. z o.o. w połowie lat dziewięćdziesiątych produkty KEIM ożywiły i przywróciły do świetności niezliczoną ilość budynków i wnętrz.

Ponad 125-letnie doświadczenie w zakresie renowacji budowli historycznych zapewniło firmie KEIM pozycję kompetentnego partnera konserwatorów zabytków, architektów, projektantów i wykonawców. Podstawą tej dziś już tradycyjnej, godnej zaufania i efektywnej współpracy jest innowacyjna paleta najwyższej jakości produktów mineralnych służących ochronie budowli oraz profesjonalne doradztwo naszych pracowników. Potwierdzeniem doskonałej reputacji, jaką KEIM cieszy się w polskich i międzynarodowych kręgach budowlanych są renomowane budowle zabytkowe oraz obiekty architektury nowoczesnej usytuowane w Polsce i na całym świecie.

Products

The exhibitor has not added any products.

News

The exhibitor has not added any news.

Multimedia

Panoramas (0)

The exhibitor has not have any panoramas.

Movies (0)

The exhibitor has not have any movies.