Wienerberger - kim jesteśmy

Na rynku polskim jesteśmy obecni jako Wienerberger Ceramika Budowlana od 1995 roku. Produkujemy i sprzedajemy wyłącznie rozwiązania ceramiczne. Naszą działalność rozpoczęliśmy od produkcji i sprzedaży produktów pod marką Porotherm, w fabryce zlokalizowanej na północy Polski, w Lęborku. Przez kolejne lata rozwijaliśmy się zwiększając swoje możliwości produkcyjne, dbając o jakość produktów, rozwijając sieć dystrybucji a także konsekwentnie budując na polskim rynku markę nowoczesnych, ciepłych, ceramicznych pustaków. Jako pierwsi wprowadziliśmy cegły poryzowane, łączone na pióro i wpust było to niewątpliwie rewolucją na polskim rynku budowlanym a marka Porotherm szybko stała się dla inwestorów i wykonawców synonimem szybkiego i nowoczesnego budowania. W 2002 nasze portfolio wzbogaciło się o nowy produkt i markę – cegły klinkierowe Terca. Uzupełnieniem ceramicznej oferty stała się w 2004 roku marka ceramicznych dachówek Koramic. W 2009 roku wprowadziliśmy na rynek szlifowane pustaki Porotherm łączone na cienkospoinową zaprawę Porotherm Profi a rok później Porotherm Dryfix –innowacyjny najwyższej jakości system murowania na sucho.

Jesteśmy częścią Wienerberger Group

Wienerberger - firma, obecna na rynku polskim od 1995 roku, jest częścią globalnego koncernu Wienerberger AG z siedzibą w Wiedniu, który towarzyszy budującym inwestorom od 1819 roku. Jesteśmy wielonarodowym producentem ceramicznych cegieł konstrukcyjnych, ceramicznych cegieł klinkierowych i ceramicznych dachówek, plastikowych i ceramicznych systemów rur a także bruków ceramicznych i betonowych. Jesteśmy największym światowym producentem cegieł konstrukcyjnych a także w pozostałych segmentach firma zajmuje czołowe pozycje. Połączenie prawie 200 letniej tradycji z najnowocześniejszymi technologiami powoduje, że od wielu lat zajmuje na polskim rynku pozycję lidera jakości i innowacji.

Wienerberger Ceramika Budowlana jest częścią Clay Building Materials Europe, którego główną działalnością jest produkcja oraz dostarczanie na rynek ceramicznych materiałów budowlanych. Siedziba Clay Building Materials Europe mieści się w Austrii, w dzielnicy Wiednia Wienerberg, skąd firma zaczerpnęła swoją nazwę. To także adres siedziby Wienerberger AG.

Products

The exhibitor has not added any products.

News

The exhibitor has not added any news.

Multimedia

Movies (0)

The exhibitor has not have any movies.