Bezpieczna praca na wysokości - SZKOLENIA

2018-07-05 09:55:55
Od ponad 25 lat prowadzimy działalność szkoleniową.
W zakresie szkoleń do prac na wysokości jesteśmy pionierem szkoleń praktycznych i współautorem technologii wykonywania bezpiecznej pracy na wysokości w energetyce i telekomunikacji.

Szkolenia prowadzone są w systemie trzystopniowego zdobywania wiedzy i umiejętności:
1) Szkolenia pierwszego stopnia – przygotowują pracowników do wykonywania pracy na wysokości w tzw. dostępie zwykłym. Dostęp zwykły to taki, kiedy pracownik do stanowiska pracy dociera wchodząc np. po konstrukcji kratowej, po rusztowaniu, po drabinie, w słupołazach itd. W takich przypadkach sprzęt zabezpieczający stosowany jest do asekuracji, do wykonywania pracy w tzw. podparciu (oparcie się na pasie biodrowym) oraz ewentualnie w trakcie ewakuacji z wysokości.
2) Szkolenia drugiego stopnia - przygotowują pracowników do wykonywania pracy na wysokości w tzw. dostępie linowym (prace technikami alpinistycznymi). Dostęp linowy to taki, kiedy pracownik do stanowiska pracy tymczasowej dociera zjeżdżając lub podchodząc po linie. W takich przypadkach oprócz sprzętu zabezpieczającego stosowany jest także sprzęt służący do zjazdu po linie np. rolki zjazdowe z hamulcem oraz sprzęt do wychodzenia po linie np. zaciski linowe, lonże, bloczki itd.
3) Szkolenie trzeciego stopnia - przygotowuje pracowników do wykonywania funkcji kierownika robót w dostępie linowym. Pracownik wykonujący taką funkcję reprezentuje najwyższy poziom kwalifikacji, odpowiadając na placu budowy za nadzór nad pracownikami, ratownictwo wysokościowe, organizowanie i udzielanie pierwszej pomocy, bezpieczeństwo pracy w środowisku mikrofalowym, wybuchowym, w styczności z chemią budowlaną.Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest udokumentowanie przepracowania minimum 1000 godzin na różnego rodzaju robotach w dostępie linowym.

Szkolenia realizowane są w naszych ośrodkach szkoleniowych w Łazach koło Warszawy oraz w Dąbrowie Górniczej.
W siedzibie firmy w Łazach znajduje się specjalnie do tego celu wybudowana hala szkoleniowa, która umożliwia realizację szkoleń w każdych warunkach atmosferycznych i o każdej porze roku – obiekt jest ogrzewany.
Otwarte poligony szkoleniowe w Łazach i Dąbrowie Górniczej wyposażone są w : słupy żerdziowe, wirowe, konstrukcje kratowe, drabiny oraz wieże do ćwiczeń w zakresie dostępu linowego (PTA).