Początki firmy sięgają roku 1951, kiedy założyciel dr Herbert Iann rozpoczął działalność handlową związaną z zaopatrzeniem branży budownictwa obiektów przemysłowych. Bardzo szybko jednak firma występująca pod nazwą Seba Dynatronic rozszerzyła zakres działalności podejmując projektowanie i produkcję sprzętu pomiarowego przeznaczonego do lokalizacji nieszczelności w sieciach wodociągowych.

W końcu lat sześćdziesiątych w ofercie firmy pojawiły się urządzenia do lokalizacji kabli i rur, a w latach siedemdziesiątych sprzęt do lokalizacji uszkodzeń w kablach elektroenergetycznych. Dalsze rozszerzenie oferty nastąpiło w latach osiemdzesiątych, kiedy do asortymentu oferowanego sprzętu trafiły urządzenia przeznaczone do lokalizacji uszkodzeń w kablach telekomunikacyjnych.

Firma dostarczyła swój pierwszy w pełni wyposażony samochód diagnostyczno-pomiarowy przeznaczony dla energetyki zawodowej w roku 1971. Tysięczny samochód pomiarowy został wyposażony w roku 1996 a niespełna cztery lata później zakład produkcyjny w Baunach opuścił pojazd numer 1500.

Po śmierci założyciela firmy dr Herberta Ianna w roku 1995 zarządzanie firmą przekazano w ręce syna, dr Maxa Ianna i córki, Adriane Iann. W tym samym roku Seba Dynatronic przejęła swojego głównego konkurenta, firmę Hagenuk KMT Kabelmesstechnik GmBH wraz z zakładem produkcyjnym w Radeburgu niedaleko Drezna. Połączona grupa pod firmą SebaKMT rozpoczęła działalność w roku 2000. Firma SebaKMT, która posiada 15 spółek zależnych w Niemczech i poza granicami kraju, reprezentowana jest w 130 państwach na całym świecie.

Kontynuując rozwój, firma SebaKMT stała się światowym liderem w projektowaniu, produkcji i sprzedaży sprzętu i systemów pomiarowych w obszarach:

Diagnostyki kabli
Lokalizacji uszkodzeń kabli
Lokalizacji wycieków wody
Lokalizacji uzbrojenia podziemnego
Inspekcji telewizyjnej kanalizacji ściekowych

Products

The exhibitor has not added any products.

Business Blog

The exhibitor has not added any news.

Multimedia

Panoramas (0)

The exhibitor has not have any panoramas.

Movies (1)