Krzysztof Nowiński urodził się w Sopocie, w rodzinie, w której sztuka była obecna od zawsze. Mama i babcia posiadały wykształcenie muzyczno- artystyczne. Również jego bracia odziedziczyli pasję ku sztuce poświęcając się malarstwu i teatrowi.
Przygodę z bursztynem rozpoczął wcześnie gdyż już w liceum pomagał swojemu starszemu brat stawiać pierwsze kroki w projektowaniu i wykonywaniu biżuterii z bursztynu. Fakt zamieszkiwania blisko morza i plaży sprawił, że bursztyn stał się naturalnym elementem jego życia, a z czasem niepostrzeżenie wydobywanie jego piękna stało się jego głównym zajęciem i pasją
Każda bryłka i jej niepowtarzalny urok podpowiadają, jaką formę i jaki kształt jej nadać, aby najlepiej podkreślić jej piękno i wydobyć czar tajemniczego bursztynu.
Równie naturalnie zrodził się pomysł zorganizowania tej wystawy. W ten sposób artysta chciał pokazać, że bursztyn to nie tylko pierścionki i korale, ale także pasja ku jego formie i niesamowitym kształtom, które same w sobie stają się inspiracją do tworzenia niepowtarzalnych przedmiotów użytkowych jak noże, łyżeczki, cukiernice, lub ostatnie dzieło – włócznia świętego Maurycego.
Krzysztof posada swoisty instynkt, który pozawala mu odkrywać piękno ukryte w bursztynie- który jest właśnie jego pasją.

Products

The exhibitor has not added any products.

Business Blog

The exhibitor has not added any news.

Multimedia

Panoramas (0)

The exhibitor has not have any panoramas.

Movies (0)

The exhibitor has not have any movies.