ORLEN Centrum Serwisowe Sp. z o.o. jest jedną z najstarszych i najdłużej działających w Polsce firm w zakresie sprzedaży, serwisu i remontów urządzeń związanych ze stacją paliw. Początki działalności Spółki sięgają wczesnych lat powojennych i wiążą się z utworzeniem Centralnych Warsztatów Montażowych „CPN”, których zadaniem było odbudowanie zniszczonych wskutek działań wojennych stacji paliw na terenie całego kraju. Pierwszymi pracownikami firmy byli specjaliści z Rafinerii „Karpaty”, którzy przybyli do Opola w ramach repatriacji.

z_028(1).jpgW listopadzie 2000 roku w wyniku restrukturyzacji Koncernu, Zakład został przekształcony w Spółkę z o. o. o nazwie Zakład Urządzeń Dystrybucyjnych. Głównym udziałowcem Spółki jest Polski Koncern Naftowy ORLEN S.A. Spółka rozpoczęła swoją działalność z dniem 1 stycznia 2001 roku.

W 2003 roku Spółka wykupiła od PKN ORLEN udziały większościowe w pięciu Spółkach Serwisowych Grupy ORLEN: Serwis Katowice, Serwis Kędzierzyn-Koźle, Serwis Rzeszów, Serwis Kielce, Serwis Łódź, tworząc własną Grupę Kapitałową, a w 2005 roku udziały w dwóch kolejnych Spółkach Serwisowych: Serwis Warszawa i Serwis Nowa Wieś Wielka. Od 1 stycznia 2006 roku nastąpiła konsolidacja (połączenie) spółek i powstała jedna firma, której organizacja oparta jest na strukturze Centrum z wieloma Oddziałami w terenie. Terenowe Oddziały utworzono w Kielcach z filią w Rzeszowie, Łodzi, Warszawie, Nowej Wsi Wielkiej i w Katowicach z filią w Kędzierzynie - Koźlu.

budynek_glowny(1).jpgW marcu 2005 roku Spółka zmieniła nazwę firmy na ORLEN Centrum Serwisowe Sp. z o.o. Wybór nazwy poprzedzony został przeprowadzeniem konkursu wśród pracowników Spółki i Spółek przejętych.

Obecnie ORLEN Centrum Serwisowe jest najnowocześniejszą spółką serwisową w Polsce. Posiada duże doświadczenie w zakresie serwisu urządzeń stacji paliw, zarówno starszej generacji oraz we wdrażaniu nowoczesnych technologii.
Wsparciem w obszarze technicznym Spółki jest Dział Badań i Rozwoju, którego zadaniem jest śledzenie postępu technicznego oraz ocena nowych technologii w zakresie rozwiązań technicznych wdrażanych na obiektach branży paliwowej, ze szczególnym uwzględnieniem stacji paliw. W kolejnej fazie działań prowadzonych w projektach tego działu jest testowanie wybranych rozwiązań w laboratorium OCS, a następnie wdrażanie rozwiązań na stacjach paliw. Dział Badań i Rozwoju ściśle współpracuje również z pozostałymi działami Spółki na rzecz wzbogacania oferty w zakresie dostarczanych przez firmę towarów i usług. Oprócz tego firma proponuje także szkolenia dedykowane do pracowników stacji paliw i pracowników serwisu, które prowadzą przedstawiciele producentów urządzeń i pracownicy Spółki.

Spółka posiada własne zaplecze magazynowe o powierzchni 1200 m2, które jest częścią systemu logistycznego zaopatrującego w urządzenia i części zamienne klientów w całej Polsce.

OCS świadczy usługi dla Polskiego Koncernu Naftowego ORLEN S.A. oraz współpracuje z indywidualnymi odbiorcami na terenie całej Polski. Szeroki asortyment produktów i usług oraz posiadane zasoby pozwalają na prowadzenie działalności na dużą skalę. Lista referencyjna firmy obejmuje zarówno duże sieci stacji paliw jak i punkty wydawania paliw.

ORLEN Centrum Serwisowe ma ugruntowaną pozycję na rynku. Od lat głównym atutem Spółki to solidność i wysoka specjalizacja pracowników. Jest wiarygodnym partnerem oferującym sprzęt wysokiej jakości, niezawodny, nowoczesny, spełniający wszelkie wymogi i dopuszczony na rynek polski (dopuszczenia: GUM, PROCHEM) a usługi serwisowe prowadzone są według najwyższych standardów.

Products

The exhibitor has not added any products.

Business Blog

The exhibitor has not added any news.

Multimedia

Movies (0)

The exhibitor has not have any movies.