Nasz zakład produkuje wyłącznie zegarki mechaniczne. W tym celu sięgamy tylko po najlepsze rozwiązania z kraju oraz szwajcarską technologię. Za efekt końcowy odpowiedzialni są specjaliści z kraju. To oni, wspierając się wiedzą i wieloletnim doświadczeniem z dziedziny zegarmistrzostwa przyczyniają się do realizacji naszego marzenia. Dziś w naszej pracowni zegarmistrzowskiej posiadamy zaplecze technologiczne pozwalające na pracę z zegarkami o bardzo wysokiej jakości.

Nazwa naszej manufaktury, produkującej ręcznie niewielkie ilości zegarków, odzwierciedla dwa istotne elementy związane z każdym naszym modelem. Z jednej strony ściśle związana jest z miejscem, w którym powstaje każdy z zegarek. Z drugiej oddaje hołd upływającemu czasowi. Stąd też wymowne POL nawiązujące do polskości zegarka. Oraz PORA, symbolizujące dany moment czasu. Sądzimy, że ten skrót i słowo idealnie oddają to, czym są zegarki opuszczający mury naszej firmy.

Zamieszczony w logotypie krzyż, uzupełniony o dodatkowe aplikacje, jest przepięknym symbolem używanym już przez pierwszych władców Polski. Był on między innymi umieszczany na denarach Mieszka I.

Znak krzyża znajdziemy zarówno we fladze, jak i w godle szwajcarskim. W ten sposób staramy się nawiązać do zegarmistrzowskiej tradycji i doświadczenia kraju, w którym powstaje najistotniejszy element każdego zegarka – mechanizm. Zwany również fachowo werkiem.

https://www.youtube.com/watch?v=INuOCMvu__M