Roamer to szwajcarska marka, które swoje pierwsze kroki stawiała w 1888 roku, gdy Fritz Meyer założył niewielki zakład zegarmistrzowski w Solothurn, w Szwajcarii. Na początku wykonywał części do zegarków dla innych producentów, lecz później zakład zaczął się rozrastać, a zapotrzebowanie na jego produkty było coraz większe. W 1895 roku zakład wyprodukował swój pierwszy mechanizm do zegarka, który nazwał Calibre nr 38. Po pięciu latach od tego wydarzenia zakład zatrudniał już 120 pracowników przez co został największą manufakturą zegarkową w regionie.

W 1905 roku Meyer zawiązał współpracę z Johannem Stüdelim – swoje partnerstwo nazwali MST. Pierwsza zarejestrowana linia produkowanych zegarków była linią damską, która została nazwana Femina. W latach ’20 firma zaczęła produkcje własnych kopert, a w latach ’40 własnych tarcz do zegarków. I tak właśnie powstały znane nam dziś zegarki Roamer.

W 1952 roku firma przyjęła nazwę Roamer Watch Co. S.A., która wywodzi się od ich męskiej kolekcji zegarków nazwanych Roamer. W 1972 roku Roamer wyprodukował pierwszy zegarek kwarcowy ze swoim logo oraz zegarki wodoszczelne dla nurków. W dzisiejszych czasach zegarki te są poszukiwane przez kolekcjonerów z racji ich wyjątkowego wyglądu oraz technologii.

Roamer należy do grona marek zegarków, które mogą pochwalić się posiadaniem sygnatury Swiss Made. By uzyskać taką sygnaturę należy przestrzegać wszystkich prawnych i jakościowych cech produktu określonych przez przepisy szwajcarskiego prawa. Znak “Swiss Made” na tarczy Roamera to dowód na to, że zegarki spełniają wysokie kryteria jakościowe nakładane przez Konfederację Szwajcarską.

We wszystkich zegarkach Roamer zastosowane są wysokiej klasy szwajcarskie mechanizmy gwarantujące precyzję działania oraz niezawodność na długie lata. Przykrywające tarczę szkła szafirowe z powłoką antyrefleksyjną, pozwalają na precyzyjny odczyt godziny pod każdym kątem oraz chronią przed zarysowaniem. Zegarki Roamer posiadają najwyższej jakości stalowe bransolety i paski z naturalnej skóry lub kauczuku. Innymi słowy zegarek Roamer to zdecydowanie propozycja dla osób, które cenią sobie wysoką jakość zegarka, ale również ponadczasowy design.

News

The exhibitor has not added any news.